[INFO]Licence pro výukový software

Software instalovaný ve výukových laboratořích FIT podléhá licencím, často speciálně vymezeným pro výuku. Před použitím jakéhokoliv software si ověřte, zda je zamýšlené použití v souladu s poskytnoutou licencí. Licence pro některé komerčně distribuované programy jsou uvedeny zde:
Campus Licence (Microsoft)
http://sw.vutbr.cz - pod touto licencí je v učebnách instalován především MS Office.
Visual Studio, Imagine (dříve DreamSpark, MSDN Academic Alliance)
http://www.microsoft.com/cze/education/licence/default.mspx - tato licence pokrývá některé operační systémy a vývojové prostředky firmy Microsoft v učebnách.
Rational Rose (IBM)
Software je zaregistrovaný pro fakultu, přečtěte si pouze podmínky použití: http://www-304.ibm.com/jct09002c/university/scholars/members/pdf/scholars-agreement-czechrepublic.pdf
Mentor Graphics
Licenční ujednání k nekomerčnímu použití produktů firmy Mentor Graphics poskytnutých FIT VUT v Brně lze nalézt zde Prosím čtete pečlivě již před prvním použitím těchto produktů!
Dymola
Program byl zakoupen v rámci grantu FRVŠ 2656/2006 a je možné jej používat pouze pro výuku na FIT VUT v Brně. Licence je zde
Overleaf Commons
FIT má 500 licencí pro studenty a zaměstnance, které lze aktivovat na https://cs.overleaf.com/edu/but. Po ověření e-mailu v doméně .fit.vutbr.cz (případně .fit.vut.cz) je licence aktivována na 1 rok, po kterém je potřeba znovu ověřit e-mail. Licence jsou určeny primárně pro psaní vědeckých článků, bakalářských, diplomových a disertačních prací a dalších publikací. Pro projekty do předmětů, které lze řešit s licencí zdarma, zvažujte, zda je opravdu nutné je zabírat.

Zpět na návody CVT

Vaše IPv4 adresa: 100.24.46.10
Přepnout na IPv6 spojení

DNSSEC [dnssec]