IT a bezpečnost - seminář pro studenty středních škol

FIT VUT v Brně 18.9.2017 - 30.4.2018

Fakulta informačních technologií VUT v Brně pořádá kurz "IT a bezpečnost" pro studenty středních škol se zájmem o informační technologie a bezpečnost. Kurz je složen z 6-ti praktických seminářů zaměřených na bezpečnost v IT v různých oblastech:

• Bezpečnost počítačových a vestavěných systémů
  • Bezpečnost počítačových sítí
  • Bezpečnost webových aplikací
  • Dohledové systémy
  • Bezpečnost cloudů a výpočetních center
  • Bezpečnost v robotice a biometrie

Účastníci se prakticky seznámí s tvorbou chatovací aplikace využívající cloudová řešení, analýzou audio záznamu mobilního hovoru, nebezpečím nabourání se do Bluetooth komunikace, běžnými útoky na WiFi síť a vhodná opatření, zabezpečením webové aplikace nebo biometrickými postupy dnes zcela běžnými (snímání otisku prstů), moderními (snímání sítnice oka) nebo zcela přelomovými (snímání 3D modelu obličeje). Více informací naleznete v letáku ke kurzu.

Kurz bude probíhat jednou za měsíc ve čtvrtek 14:00-15:50 v počítačových laboratořích N204/205 a bude realizován pro 4 studentské skupiny. Konkrétní termíny seminářů jednotlivých skupin a další organizační informace jsou v registračním formuláři a v letáku ke kurzu. Registrace bude ukončena po zaplnění kapacity všech skupin. Dvě skupiny již jsou zcela obsazené - registrujte se včas!

Kurz již běží, ale zájemci mají možnost se ještě přidat. Cena kurzu je nyní snížena o účast na prvním semináři na 1.500,- Kč.

Případné dotazy piště p. Nečasové.

Vaše IPv4 adresa: 54.92.194.75