Události

Noc vědců

FIT VUT v Brně 30.9.2016

Poslední zářijovou noc se FIT bude podílet na Noci vědců. V čase 18:00-24:00 čeká návštěvníky například zpřístupnění vybraných pracovišť, přednášky, řešení zábavných populárně naučných úloh a soutěže.

[img]

Program:

  • Jak zajistit bezpečnost počítačových sítí? Ukázka využití moderních akceleračních karet v monitorování a zvyšování bezpečnosti 100Gb sítí, nástroj pro forenzní analýzu počítačové sítě a vizualizaci zachyceného síťového provozu
  • Bezpečnost hesel a autentizace. Návštěvníci budou mít možnost zašifrovat si dokument vlastním heslem a naše stroje provedou "GPU akcelerované lámání hesel" a dokument odšifrují. Návštěvníci si mohou také vyzkoušet na poskytnutém PC funkční 2 faktorovou autentizaci, což je bezpečná náhrada dnešní SMS autentizace. Přijďte si to vyzkoušet.
  • Jak roboty řídit nebo je naučit, co mají dělat? Návštěvníci budou mít možnost si vyzkoušet řízení a práci se záchranářským robotem RUDA nebo si vyzkoušet naučit dvourukého servisního robota PR2 uchopovat objekty a spolupracovat s operátorem. Už jste si někdy vyzoušeli naprogramovat robota? Přijďte si to pomocí "Lego Mindstorm" vyzkoušet.
  • Identifikace osob pomocí biometrie. Návštěvníci uvidí ukázky moderních metod využívaných v daktyloskopii (snímání otisků prstů, např. ověření živosti prstů) nebo aplikaci pro simulaci pozice obličeje vůči kameře a následný dopad na jeho rozpoznávání.
  • Jak efektivně analyzovat obrovské množství video záznamů? Přijďte si vyzkoušet moderní nástroj pro analýzu velkého množství zaznamenaných videí, vyhledávání a filtrování podle typu událostí, výskutu osob apod. Přijďte se podívat na nový automatický systém pro sledování dopravy na dálnici, který s vysokou přesností měří rychlost vozidel nebo vyhodnocuje typ vozidla a který se hlavně dokáže sám zkalibrovat.
  • Simulátor dopravního letadla Boeing 737. Jedinečná příležitost usednout do kokpitu dopravního letadla Boeing 737 a vyzkoušet si let nad Moravou nebo "bezpečné" přistání.
  • Výpočetní fotografie a kouzla s obrázky. Současné digitální kamery již obraz nejen zachycují, současné kamery obraz také počítají. Umožňují tak např. rozšířit hloubku ostrosti obrazu, zvýšit expoziční pružnost fotoaparátu nebo dokonce rozmazaný obraz částečně doostřit.
  • Vizualizace rozsáhlých 3D scén pomocí virtuálních brýlí. Možnost nechat se vtáhnout do virtuálníoh světa pomocí moderních virtuální brýlí s vysokým rozlišením a vidět super-kvalitní zobrazovací metody pro realistické zobrazování rozsáhlých scén v akci.
  • Muzeum výpočetní techniky. V muzeu se nyní nachází téměř padesát různých (převážně osobních) počítačů, doplňuje je asi třicítka dobových periferních zařízení, kromě toho expozice zahrnují dalších asi 60 drobných exponátů. Expozice počítačových pamětí ukazuje vývoj technologie od pamětí prvních počítačů, které u nás vznikaly koncem 50. let, prakticky až do současnosti.
Další informace:

Vaše IPv4 adresa: 35.175.182.106
Přepnout na IPv6 spojení

DNSSEC [dnssec]