IT a bezpečnost - seminář pro studenty SŠ 2018

FIT VUT v Brně 8.9.2018 - 30.4.2019

Fakulta informačních technologií VUT v Brně pořádá kurz "IT a bezpečnost" pro studenty středních škol se zájmem o informační technologie a bezpečnost. Kurz je složen z 6-ti praktických seminářů zaměřených na bezpečnost v IT v různých oblastech:

• Bezpečnost počítačových a vestavěných systémů
  • Bezpečnost počítačových sítí
  • Bezpečnost webových aplikací
  • Analýza zvuku v bezpečnostních aplikacích
  • Bezpečnost cloudů a výpočetních center
  • Biometrie

Účastníci se prakticky seznámí s tvorbou chatovací aplikace využívající cloudová řešení, analýzou audio záznamu mobilního hovoru, nebezpečím nabourání se do Bluetooth komunikace, běžnými útoky na WiFi síť a vhodná opatření, zabezpečením webové aplikace nebo biometrickými postupy dnes zcela běžnými (snímání otisku prstů), moderními (snímání sítnice oka) nebo zcela přelomovými (snímání 3D modelu obličeje). Více informací naleznete v letáku ke kurzu.

Kurz bude probíhat jednou za měsíc ve čtvrtek 14:30-16:20 v počítačových laboratořích N204/205 a bude realizován pro 4 studentské skupiny. Konkrétní termíny seminářů jednotlivých skupin a další organizační informace jsou v letáku ke kurzu

Registrace na školní rok 2018/2019 již běží. Cena kurzu nyní 1.500,- Kč.

Případné dotazy piště p. Nečasové.

Vaše IPv4 adresa: 18.205.176.100
Přepnout na https