Events

Noc vědců 2017

FIT VUT v Brně 6.10.2017

Usednout do kokpitu a proletět se v simulátoru Boeingu, sestavit si vlastního robota nebo se nechat unést virtuální realitou budou moct návštěvníci Noci vědců na Fakultě informačních technologií (FIT). Otevřený pro ně bude showroom, jenž představí ty nejzajímavější technologie, které se na FITu vyvíjí, a některá specializovaná pracoviště, na dvoře fakulty se zase ukáže záchranný robot Ruda se svými schopnostmi. A na to, jak vypadaly počítače před padesáti lety, se návštěvníci mohou podívat v Muzeu výpočetní techniky.

[img]

Program:

  • SHOWROOM: Jak ukázat robotům, co mají dělat? Bude někdy možné operovat bez skalpelu? A jak propojit chytrou domácnost? Ty nejzajímavější projekty, které na FITu vznikají, na jednom místě.
  • SIMULÁTOR BOEINGU 737: Staňte se pilotem, usedněte do kokpitu a vyzkoušejte si let nad Moravou nebo přistání v unikátním simulátoru vyvinutém na FITu.
  • LEGO-ROBOTI: Zkuste si naprogramovat robota z lega a naučte ho, co má dělat v různých situacích.
  • VIRTUÁLNÍ REALITA: Cestovat a být přitom na jednom místě? Nechte se vtáhnout do dalekého virtuálního světa pomocí virtuálních brýlí s vysokým rozlišením!
  • ROBOT RUDA: Jak si poradí s překážkami záchranný robot Ruda, kterého vyvinuli výzkumníci na FITu, aby se pohyboval v závalech a lavinách?
  • ÚPRAVY FOTOGRAFIÍ DÍKY UMĚLÉ INTELIGENCI: Při detekci vozidel je často nutné rozpoznat i SPZ, která může být rozmazaná. Zajímá vás, jak výzkumníci na FITu naučili" tzv. konvoluční neuronové sítě takové fotografie zaostřit?
  • DETEKCE OBJEKTŮ VE VIDEU: Dohledové kamery dnes na každém rohu zaznamenávají pohyb osob i vozidel, ale je vůbec možné takové množství dat vyhodnotit? Technologie z FITu umí automaticky zpracovat obraz a detekovat objekty ve videu. Rozpozná např. typ vozidla a jeho trasu, může tak pomoct zlepšit průjezdnost městem
  • MUZEUM VÝPOČETNÍ TECHNIKY: přijďte se podívat, jak vypadal vývoj technologie od pamětí prvních počítačů, které u nás vznikaly koncem 50. let, až po technologie z nedávných let

Your IPv4 address: 52.23.192.92
Switch to https

DNSSEC [dnssec]