Noc vedcu 2018

FIT VUT v Brne 5.10.2018

Sestavit si vlastního robota nebo se nechat unést virtuální realitou budou moct návstevníci Noci vedcu na Fakulte informacních technologií (FIT) v dobe 18-24. Otevrený pro ne bude showroom, jenz predstaví ty nejzajímavejsí technologie, které se na FITu vyvíjí, a nekterá specializovaná pracoviste, na dvore fakulty se zase ukáze záchranný robot Ruda se svými schopnostmi. A na to, jak vypadaly pocítace pred padesáti lety, se návstevníci mohou podívat v Muzeu výpocetní techniky.

Program:

• SHOWROOM: Jak ukázat robotum, co mají delat? Bude nekdy mozné operovat bez skalpelu? A jak propojit chytrou domácnost? Ty nejzajímavejsí projekty, které na FITu vznikají, na jednom míste.
  • PRENOSNÝ SYSTÉM PRO 3D MAPOVÁNÍ: 3D modely budov jsou dnes stále více potreba. Jak ale zmerit tyto budovy a vytvorit jejich 3D mapu? Napr. pomocí naseho zcela nového zarízení, který si nasadíte jako batoh a uz meríte.
  • ROBOT RUDA: Jak si poradí s prekázkami záchranný robot Ruda, kterého vyvinuli výzkumníci na FITu, aby se pohyboval v závalech a lavinách?
  • VIRTUÁLNÍ REALITA: Cestovat a být pritom na jednom míste? Nechte se vtáhnout do dalekého virtuálního sveta pomocí virtuálních brýlí s vysokým rozlisením!
  • VEDECKÉ PUBLIKACE: Jednou z hybnou silou lidstva kupredu je i sdílení nabytých zkuseností. Jak vedci své objevy a zjistení sdílí se muzete dozvedet práve tento vecer na FIT.
  • DETEKCE OBJEKTU VE VIDEU: Dohledové kamery dnes na kazdém rohu zaznamenávají pohyb osob i vozidel, ale je vubec mozné takové mnozství dat vyhodnotit? Technologie z FITu umí automaticky zpracovat obraz a detekovat objekty ve videu. Rozpozná napr. typ vozidla a jeho trasu, muze tak pomoct zlepsit prujezdnost mestem.
  • LEGO-ROBOTI: Zkuste si naprogramovat robota z lega a naucte ho, co má delat v ruzných situacích.
  • MUZEUM VÝPOCETNÍ TECHNIKY: prijdte se podívat, jak vypadal vývoj technologie od pametí prvních pocítacu, které u nás vznikaly koncem 50. let, az po technologie z nedávných let

Your IPv4 address: 18.234.111.56
Switch to https