Noc vědců 2018

FIT VUT v Brně 5.10.2018

Sestavit si vlastního robota nebo se nechat unést virtuální realitou budou moct návštěvníci Noci vědců na Fakultě informačních technologií (FIT) v době 18-24. Otevřený pro ně bude showroom, jenž představí ty nejzajímavější technologie, které se na FITu vyvíjí, a některá specializovaná pracoviště, na dvoře fakulty se zase ukáže záchranný robot Ruda se svými schopnostmi. A na to, jak vypadaly počítače před padesáti lety, se návštěvníci mohou podívat v Muzeu výpočetní techniky.

Program:

• SHOWROOM: Jak ukázat robotům, co mají dělat? Bude někdy možné operovat bez skalpelu? A jak propojit chytrou domácnost? Ty nejzajímavější projekty, které na FITu vznikají, na jednom místě.
  • PŘENOSNÝ SYSTÉM PRO 3D MAPOVÁNÍ: 3D modely budov jsou dnes stále více potřeba. Jak ale změřit tyto budovy a vytvořit jejich 3D mapu? Např. pomocí našeho zcela nového zařízení, který si nasadíte jako batoh a už měříte.
  • ROBOT RUDA: Jak si poradí s překážkami záchranný robot Ruda, kterého vyvinuli výzkumníci na FITu, aby se pohyboval v závalech a lavinách?
  • VIRTUÁLNÍ REALITA: Cestovat a být přitom na jednom místě? Nechte se vtáhnout do dalekého virtuálního světa pomocí virtuálních brýlí s vysokým rozlišením!
  • VĚDECKÉ PUBLIKACE: Jednou z hybnou silou lidstva kupředu je i sdílení nabytých zkušeností. Jak vědci své objevy a zjištění sdílí se můžete dozvědět právě tento večer na FIT.
  • DETEKCE OBJEKTŮ VE VIDEU: Dohledové kamery dnes na každém rohu zaznamenávají pohyb osob i vozidel, ale je vůbec možné takové množství dat vyhodnotit? Technologie z FITu umí automaticky zpracovat obraz a detekovat objekty ve videu. Rozpozná např. typ vozidla a jeho trasu, může tak pomoct zlepšit průjezdnost městem.
  • LEGO-ROBOTI: Zkuste si naprogramovat robota z lega a naučte ho, co má dělat v různých situacích.
  • MUZEUM VÝPOČETNÍ TECHNIKY: přijďte se podívat, jak vypadal vývoj technologie od pamětí prvních počítačů, které u nás vznikaly koncem 50. let, až po technologie z nedávných let

Your IPv4 address: 54.196.190.32
Switch to IPv6 connection