FIT sluší dívkám

FIT slu­ší dív­kám

Mentorské programy

Mentoring na FIT

FIT Mentoring je pilotním projektem, který je organizován Fakultou informačních technologií VUT v Brně ve spolupráci se Studentskou unií FIT. Je určen pro současné i budoucí studenty a studentky prvních ročníků FIT, kteří mají zájem o pomoc a podporu ze strany vybraného mentora (současné studentky či studenta FIT).

Funguje to jednoduše. Jste nebo budete na FIT noví? Máte pocit, že potřebujete poradit se studiem nebo s čímkoli, co se týká studentského života? Nespoléhejte na "zaručené" informace od stejně postižených kolegů. Na stránkách FIT mentoringu požádejte o svého mentora a zeptejte se jeho. Našimi mentory jsou prověření studenti vyšších ročníků, kteří se u nás vyznají a pomohou vám.

Logo Mentoring

Mentoring na Akademii věd ČR

Podobný projekt, jako je Mentoring FIT organizuje také Akademie věd ČR. Jeho cílem je podpořit dívky v zájmu o studium technických oborů na univerzitách.

Tento projekt se zaměřuje na pomoc, podporu a rady středoškolačkám, které uvažují o studiu na některé z technických univerzit v ČR. Do programu se zapojují studenti a vyučující z těchto univerzit jako mentoři.

Logo NKC - Národní kontaktní centrum - ženy a věda