Tiskové zprávy

Titulek:2. ročník soutěže IT diplomka roku zná vítěze
Termín:23.9.2008
Jana Macková, Hauska & Partner: Profinit, Tisková zpráva

Praha, 23. září  2008 - Druhý ročník soutěže IT diplomka roku má již svého vítěze. Stal se jím Petr Kobierský z VUT Brno, Fakulty Informačních technologií. Získal tak šek na 100 000 Kč. Soutěž o nejlepší diplomovou práci v oblasti Software Engineering a Computer Science organizuje společnost Profinit, s.r.o., za podpory vysokých škol.

Vítěz druhého ročníku soutěže IT diplomka roku byl vyhlášen 16. září 2008 v rámci slavnostního večera pořádaného hlavním organizátorem soutěže společnosti Profinit. Vítěznou prací se stala diplomová práce Petra Kobierského z VUT Brno, Fakulty informačních technologii, na téma "Hardwarová akcelerace identifikace protokolů". Vítěz převzal šek na 100 000 Kč od zástupců firmy Profinit. Vedoucí vítězné diplomové práce Ing. Jan Kořenek obdržel rovněž šek na 20 000 Kč.

"Do soutěže jsem se přihlásil, hlavně abych porovnal svou práci s ostatními studenty  z IT škol celé České republik,." říká Petr Kobierský a ke svému vítězství dodává: "Ve finálovém kole jsem byl překvapen vysokou úrovní vybraných prací, proto mě výhra v této soutěži velmi příjemně překvapila. Děkuji společnosti Profinit za soutěž a vřele ji doporučuji letošním diplomantům."

O vítězné práci jeden z porotců říká: "Jedná se o vysoce aktuální téma. Rozpoznávání protokolů pro jednotlivá spojení je důležité z důvodů zajištění dostupnosti služeb (stream, IP telefonie) nebo schopnosti snižovat propustnost, popřípadě blokovat některé služby (P2P)."

Vítěze vybrala odborná porota, která byla složená ze 14 zástupců vysokých škol a 29 představitelů významných soukromých firem. Druhý ročník soutěže o nejlepší IT diplomku roku byl otevřen pro studenty českých a slovenských vysokých škol, kteří ve školním roce 2007/2008 vypracovali diplomovou práci na téma z oblasti Software Engineering nebo Computer Science.

Více informací o soutěži, partnerech projektu a spolupracujících vysokých školách naleznete na adrese www.it-diplomkaroku.cz.

[img]
[img]
[img]

O společnosti Profinit

Společnost Profinit byla založena v roce 1998 v Praze, pobočku má v Bratislavě. Profinit poskytuje konzultační služby a IT řešení, kterými zvyšuje výkonnost svých zákazníků - velkých korporací a institucí z finančního sektoru, telekomunikací, dopravy a státní správy. Profinit představuje špičku na trhu v oblasti vývoje informačních systémů na zakázku a řešení v oblastech Business Intelligence a Enterprise Content Management. V roce 2008 Profinit navázal na úspěšnou spolupráci s vysokými školami z předchozích let a vyhlásil za jejich podpory již 2. ročník soutěže o nejlepší diplomovou práci v oblasti Software Engineering a Computer Science. V říjnu 2007 se Profinit stal členem nadnárodní společnosti New Frontier Holding. Více informací o společnosti a poskytovaných službách naleznete na www.profinit.cz.


Vloženo: 2.10.2008 11:05:45

Vaše IPv4 adresa: 23.22.240.119
Přepnout na IPv6 spojení

DNSSEC [dnssec]