Simulátor malého sportovního letounu SimStar

Autoři:Chudý Peter, Bartoň Radek, Bílek Jan
Typ:funkční vzorek
Vznik:2010
Licence:ne - zdarma
Soubory: 
+Typ Jméno Název Vel. Poslední změna
iconIMG_6528.JPG2,82 MB2011-03-18 09:23:51
iconIMG_7840.JPG319 KB2011-03-18 09:23:51
^ Vybrat vše
S vybranými:
Klíčová slova:Letecký simulátor lehkého letounu, posílená realita, počítačová grafika, systémy řízení letu, modelování a simulace, simulace s hardwarem, uživatelské rozhraní stroj-člověk, vývoj leteckých přístrojů.
Popis:
SimStar je simulátor lehkého sportovního letounu umístěný na Fakultě Informačních Technologií, VUT v Brně. Zobrazovací technologie založená na dotykových displejích podporuje různé provozní módy, od tradičního zobrazení leteckých přístrojů, po pokročilé koncepty integrující syntetický terén se symboly pro let ve virtuálním tunelu na obloze.

Nainstalovaný systém silové zpětné vazby poskytuje posádce simulátoru virtuální spojení mezi polohou letounu v manévru a silami v okruhu řízení stroje.

SimStar podporuje hlasově aktivovanou komunikaci mezi posádkou navzájem, nebo mezi posádkou a operátorem simulátoru.

Primární multimediální platforma zahrnuje rovinnou projekční plochu a audio systém poskytující autentický vjem ze simulovaných letových operací. Realizace simulátoru vychází z koncepce stacionární platformy.

Modulární návrh architektury hardwaru a softwaru umožňuje přímou integraci nebo sdílení simulovaných letových modelů. Zařazením rozšiřovacích bloků je možné simulátor použít pro pozemní verifikace a validace experimentálních avionických platforem v režimu hardware in the loop.

Umístění:
Laboratoř P206, budova FIT VUT v Brně, Božetěchova 2, 612 66 Brno, Česká republika
Pracoviště:

Vaše IPv4 adresa: 18.205.176.100
Přepnout na https