Ústav pocítacové grafiky a multimédií

[img]

Ústav pocítacové grafiky a multimédií (ÚPGM) se venuje výzkumu a výuce v oblastech interakce cloveka s pocítacem, dolování multimediálních a multimodálních dat, zpracování obrazu a videa, pocítacové grafiky, dolování infomací z reci, moderních prístupu automatického rízení systému, znalostních technologií a zpracování velkých dat. Staví na pevných základech matematiky, fyziky, teoretické informatiky, zpracování signálu, automatizace a strojového ucení, vyuzívá masivních výpocetních prostredku, jako jsou superpocítace, výpocetní clustery, GP-GPU akcelerátory a specializované architektury programovatelných hradlových polí (FPGA) a signálových procesoru (DSP).

ÚPGM je na Vysokém ucení technickém pracovistem s nejvetsím poctem evropských projektu (napr. 24 projektu v rámci 7. rámcového program, nové projekty v programu Horizon 2020), má projekty financované americkými agenturami DARPA a IARPA a radu národních projektu. ÚPGM intenzivne spolupracuje s ceskými i mezinárodními prumyslovými firmami (napr. Honeywell, Skoda Auto, Evektor, Raytheon BBN nebo Telefónica Móviles). Clenové ÚPGM stáli u zrodu nekolik inovativních firem: Camea, Phonexia, 3DimLaboratory, ReplayWell a AngelCam.

ÚPGM disponuje speciálními zarízeními pro interakci cloveka s pocítacem, mj. dvema simulátory letadel pro výzkum a vývoj uzivatelských rozhraní a autonomních automatických systému v letectví, robotem PR2, zarízením pro projekci 3D videa, holografickou laboratorí, terabytovými databázemi obrazu, textu a reci a zarízením pro porizování vícekanálového audia.

ÚPGM porádá prestizní sérii semináru VGS-IT, na které jsou zváni prední svetoví odborníci. Organizuje také prehlídky studentských prací zamerujících se na pocítacové videní, zpracování obrazu a zvuku, pocítacovou grafiku a uzivatelská rozhraní. Podílí se na organizaci fakultní studentské souteze a konference Excel@FIT a spolu s MFF UK organizuje kazdorocní setkání grafické a vision komunity HiVisComp.

Výzkumné skupiny na ÚPGM:

Priklady nasí práce:

Vybrané projekty

  • BISON (Big speech data analytics for contact centers) je jediným evropským projektem programu Horizon 2020 koordinovaným ceskou firmou. Venuje se recové analytice pro call centra.
  • MixedEmotions buduje platformu pro zpracováním velkých multimodálních dat v oblasti emocní analýzy.
  • LOCATE (Visual Localization in Natural Environments) je výzkumný projekt, který se zabývá lokalizací fotografií v prírodním prostredí. Financovaný je ze zdroju Marie Curie Actions a SoMoPro (Jihomoravský kraj).
  • V3C - Visual Computing Competence Centre je centrem kompetence TACR, které je zamereno na aplikace pocítacového videní a grafiky. Je jediným centrem z oblasti informacních technologií koordinovným na VUT v Brne.
  • EUREKA! CEPTIS - Computing Embedded Platforms for Traffic, Industry, and Surveillance, koordinovaný firmou CAMEA, ve spolupráci s FIT, goHDR (UK) a RTS (Svýcarsko).
  • Integrated Simulation Platform - je výzkumný a vývojový projekt simulacního systému zamereného na realizaci vysoké míry autenticity simulace pro omezení moznosti vzniku negativního tréninku. Projekt je resen ve spolupráci s VR Group a.s. a financovaný je ze zdroju TACR.

Jsme hrdí na (výber):

Vase IPv4 adresa: 34.204.169.76
Prepnout na https