Ústav počítačových systémů

FireProt

Autoři:Musil Miloš, Štourač Jan, Bendl Jaroslav, Brezovský Jan, Martínek Tomáš, Zendulka Jaroslav, Prokop Zbyněk, Bednář David, Damborský Jiří
Typ:software
Vznik:2016
Licence:podle podmínek
Klíčová slova:proteinové inženýrství, thermostabilní proteiny, vícebodoví mutanti, stabilita proteinů
Popis:
FireProt je webový nástroj pro automatický návrh thermostabilních proteinů. Návrh thermostabilních proteinů je založen na využití sekvenčních a strukturních informací získaných z několika bioinformatických databází a výpočetních nástrojů.
FireProt kombinuje evoluční a energetické přístupy společně s několika filtry, které urychlují výpočet opomíjením potenciálně škodlivých mutací. V rámci svého workflow, FireProt integruje 16 výpočetních nástrojů, využívajících jak sekvenční tak strukturní informace. FireProt poskytuje uživatelům one-stop-shop řešení pro design thermostabilních proteinů, sestavených třemi rozličnými strategiemi. Server navíc umožňuje uživatelům vložit jimi definované mutace do již sestaveného thermostabilního proteinu a vygenerovat si odpovídající sekvenci ve formátu FASTA.
Umístění:
Nástroj je dostupný na internetové adrese:
http://loschmidt.chemi.muni.cz/fireprot
Výzkumné skupiny:
Pracoviště:
Licenční podmínky:
Pro informace o licenčních podmínkách prosím kontaktujte: Mgr. Radka Báčová, Výzkumné centrum informačních technologií, Fakulta informačních technologií VUT v Brně, Božetěchova 2, 612 66 Brno, 541 141 473.

Vaše IPv4 adresa: 54.225.57.230
Přepnout na IPv6 spojení

DNSSEC [dnssec]