Ing. Ivana Burgetová, Ph.D.

BURGETOVÁ Ivana, ZENDULKA Jaroslav a LEXA Matej. Clustering Techniques for Protein Fragments Analysis. Brno: Fakulta informačních technologií VUT v Brně, 2010. ISBN 978-80-214-4207-8.
Jazyk publikace:angličtina
Název publikace:Clustering Techniques for Protein Fragments Analysis
Název (cs):Shlukovací techniky pro analýzu proteinových fragmentů
Strany:102
Místo vydání:Brno, CZ
Rok:2010
ISBN:978-80-214-4207-8
Vydavatel:Fakulta informačních technologií VUT v Brně
Klíčová slova
Struktura proteinů, databáze struktur proteinů, shlukování založené na hustotě, sekvenčně-strukturní vztahy v proteinech, shlukování proteinových fragmentů, predikce struktury proteinů, hledání sekvenčně-strukturních fragmentů.
Anotace
V této knize představujeme novou metodu pro shlukování proteinových substruktur, kterou jsme vyvinuli za účelem studia vztahů mezi sekvencí a strukturou proteinů. Popisujeme zde některé vlastnosti navržené metody a experimentální výsledky získané analýzou reálných dat z databáze PDB (Protein Data Bank). Dále jsou zde uvedeny výsledky srovnání navržené metody s metodami, které se pro shlukování proteinových struktur používají nejčastěji. Hlavními výhodami navržené metody jsou její vysoká efektivita a škálovatelnost. Tyto vlastnosti umožňují provádět rozsáhlé analýzy nad reálnými daty. Na závěr potom představujeme možnost využití navržené metody pro hledání takových sekvenčních profilů, které se v přírodě vyskytují ve více strukturních uspořádáních, ale zároveň je počet těchto uspořádání omezený.
BibTeX:
@BOOK{
   author = {Ivana Burgetov{\'{a}} and Jaroslav Zendulka and
	Matej Lexa},
   title = {Clustering Techniques for Protein Fragments
	Analysis},
   pages = 102,
   year = 2010,
   location = {Brno, CZ},
   publisher = {Faculty of Information Technology BUT},
   ISBN = {978-80-214-4207-8},
   language = {english},
   url = {http://www.fit.vutbr.cz/research/view_pub.php.cs?id=9504}
}

Vaše IPv4 adresa: 3.226.251.81
Přepnout na https