4.5. Podmínky postupu ve studiu na 2. stupni

 

1Podmínkou postupu do dalšího ročníku 2. stupně studia je získání alespoň 30 kreditů v daném akademickém roce.

2) Pokud student nezíská v daném akademickém roce alespoň 30 kreditů, je mu studium ukončeno. Do minimálního počtu kreditů lze započítat i kredity získané absolvováním předmětů na jiné fakultě VUT v Brně, na jiné vysoké škole v České republice, a nebo na zahraniční vysoké škole, pokud je takové studium předem povoleno děkanem (například v rámci evropských programů), a tyto předměty odpovídají studovanému oboru. Způsob uznání a započtení těchto předmětů navrhne Rada studijního programu EI-BC-3 děkanovi k rozhodnutí.

3) Pokud daném akademickém roce studuje student pouze v jednom semestru, musí si zapsat nejméně 15 kreditů, a následně získat nejméně 15 kreditů za takový semestr (tj. "de facto" za akademický rok).

4) Pokud se zjistí po zimním semestru, že student již nemůže v daném akademickém roce získat minimální požadovaný počet kreditů, je mu studium ukončeno k datu tohoto zjištění.

5) Podmínkou úspěšného ukončení 2. stupně studia je získání 90 kreditů v předepsané kreditové skladbě:

 

skupina předmětů

program EI-BC-3

bakalářská práce

6

povinné předměty

jmen. 30 7)

volitelné předměty

jmen. 48 7)

doporučené všeobecně vzdělávací předměty

min. 6 8)

celkem pro úspěšné absolvování

min. 90

Tabulka 17.  Předepsaná kreditová skladba na 2. stupni studia v programu EI-BC-3

7) Poznámky: V programu EI-BC-3 (obor VTB) je studijní plán neustále inovován, a někteří studenti studují v "rozvolněném" režimu, což způsobuje, že u některých studentů při uzávěrce 2. stupně může být počet kreditů z povinných předmětů jiný, než "30". Tato skutečnost se ošetřuje tak, že se v programu EI-BC-3 sleduje, aby součet kreditů z povinnýchvolitelných předmětů byl nejméně "78".

    Dřívější skupina "předmětů doporučených technických" byla zrušena. Předměty z této dřívější skupiny, které studenti úspěšně absolvovali nejpozději v letním semestru ak.r. 2001/2002, budou započítány jako předměty volitelné, a to až do výše "12 kreditů". Kredity z dřívějších "předmětů doporučených technických" nad "12 kreditů" nelze využít pro doplnění kreditů v jiné položce.

    Kredity z předmětů "doporučených všeobecně vzdělávacích" nad "6 kreditů" nelze využít pro doplnění kreditů v jiné položce.

8) Za předměty cizích jazyků se přikládají "nejméně 4 kredity".

 

6) Podmínkou úspěšného ukončení bakalářského studijního programu EI-BC-3 je úspěšné ukončení 2. stupně studia a úspěšné vykonání státní závěrečné zkoušky.

7) V odůvodněných případech lze studentovi umožnit odevzdání bakalářské práce na konci letního semestru "posledního" roku studia.

8) Státní závěrečná zkouška sestává z obhajoby bakalářské práce a z ústní části. Pokud se obě části nekonají ve stejném termínu, musí být tato skutečnost buď vyhlášena děkanem FIT, a nebo v případě individuální žádosti studenta schválena děkanem FIT.

Student může ke státní závěrečné zkoušce (potažmo k libovolné její části) přistoupit, získá-li výše uvedený počet kreditů v předepsané skladbě (jak je uvedeno v bodě 5 v tabulce 16 a v bodě 6). Obsah státní závěrečný zkoušky vychází z obsahu vybraných povinných předmětů, které jsou vyhlášeny Radou studijního programu EI-BC-3.

K obhajobě bakalářské práce může přistoupit student, který si zapsal daný předmět, převzal zadání bakalářské práce (za převzetí zadání bakalářské práce je považováno i doručení zadání bakalářské práce doporučeným dopisem) a odevzdal bakalářskou práci v termínu uvedeném na zadání bakalářské práce (výjimky se udělují podle bodu 7). Termíny a způsob zveřejnění témat výběru bakalářské práce stanoví Rada studijního programu EI-BC-3. Písemné zadání bakalářské práce je studentovi, který hodlá řádně ukončit studium v daném akademickém roce, předáno na začátku zimního semestru daného akademického roku. Studentům se doporučuje, aby téma bakalářské práce konzultovali s předpokládaným vedoucím bakalářské práce v předstihu v letním semestru "předposledního" akademického roku studia.

    Organizace a průběh státní závěrečné zkoušky je dán doplňující směrnicí děkana ke státním závěrečným zkouškám v daném akademické roce.