4.3.1. Registrace předmětů

    Zahájení registrace předmětů i její ukončení je dáno v daném akademickém roce vyhláškou. Studijní plány jsou zveřejňovány v elektronické podobě před zahájením registrace předmětů pro následující akademický rok.

    Osobní studijní plán pro daný akademický rok si student vytváří registrací jednotlivých předmětů do svého „registračního listu (v elektronické formě)“. Při registraci předmětů se student řídí následujícími základními pravidly:

1) Povinné předměty si student registruje v semestrech a ročnících tak, jak jsou uvedeny ve studijním plánu. Neukončí-li student povinný předmět úspěšně, musí si takový předmět registrovat, a také zapsat, znovu v následujícím akademickém roce.

2) Při zápisu povinně volitelného předmětu si v průběhu studia registruje student alespoň jeden předmět (popřípadě vyšší počet stanovený studijním plánem) ze skupiny povinně volitelných předmětů, kterou definuje studijní plán VTB.

3) Volitelné předměty si student registruje z nabídky volitelných předmětů, která je uvedena ve studijním plánu oboru VTB.

4) Předměty, které nezajišťuje a také nevyučuje FIT, si student registruje podle zvláštních pokynů. Jedná se například o předměty zajišťované ústavy z Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií (FEKT: například předměty cizích jazyků), nebo předměty z celoškolských útvarů CEVAPO (humanitní předměty) a CESA (doporučené předměty tělesné výchovy a sportu).

5) Z technických důvodů (například omezená kapacita laboratoří, a jiné) mohou mít některé předměty ze skupin PV, V a D svoji kapacitu omezenu. Potom si student (chce-li získat kredity v dané skupině předmětů) musí registrovat jiný předmět z této skupiny, jehož kapacita nebyla naplněna. Informace o kapacitě a zaplněnosti jednotlivých předmětů získává student v elektronickém „registračním listě“ a nebo na tom útvaru VUT, který výuku předmětu zajišťuje. Pro registraci, a následný zápis, studentů do předmětů s omezenou kapacitou mohou být vyhlášena „výběrová pravidla (o kterých rozhoduje garant předmětu)“, například vážený studijní průměr, který student dosáhl v předcházejícím akademickém roce.

6Student si musí registrovat, a následně zapsat, nejméně 30 kreditů, student si smí registrovat, a následně zapsat, nejvýše 70 kreditů v daném akademickém roce. Výjimky z tohoto pravidla může v odůvodněných případech povolit proděkan pro vzdělávací činnost (především předchozí kvalifikovaně doložená nemoc, plánované studium na zahraniční vysoké škole, vynikající prospěch, nebo jiné kvalifikované důvody).

7) Poradenskou činnost při sestavování studijního plánu studenta zajišťují především studijní poradci na jednotlivých ústavech fakult VUT. Studijního poradce jmenuje vedoucí daného ústavu. Poradenskou činnost vykonávají také vedoucí bakalářské práce studenta.

8) V odůvodněných případech si může student sestavovat individuální studijní plán, který nemusí dodržovat všechna výše uvedená pravidla. Tento plán podléhá schválení Radou studijního programu EI-BC-3.