charset=windows1250

View à Encoding à (More) à Central European (Windows)

 

 

3.4. Podmínky postupu ve studiu na 2. stupni

 

Poznámka: První stupeň studia zanikl s koncem ak.r. 2003/2004. Na oboru VTI od ak.r. 2004/2005 studují pouze studenti, kteří uzavřeli první stupeň studia úspěšnou soubornou zkouškou, a proto v tomto informačním materiálu nejsou uváděny podmínky pro postup ve studiu na prvním stupni studia a přechodu do druhého stupně studia.

 

1Podmínkou postupu do dalšího ročníku studia je získání alespoň 30 kreditů v daném akademickém roce. Kredity z uznaných předmětů z dřívějšího studia se do tohoto vyhlášeného minima nezapočítávají.

2) Pokud student nezíská v daném akademickém roce alespoň 30 kreditů, může mu být studium ukončeno. Do minimálního počtu kreditů lze započítat i kredity získané absolvováním předmětů na jiné fakultě VUT v Brně, na jiné vysoké škole v České republice a nebo na zahraniční vysoké škole, pokud je studium takových předmětů předem povoleno děkanem (dohodou mezi fakultami VUT, schválená žádost studenta, aktivita v rámci evropských programů, a další), a tyto předměty odpovídají studovanému oboru. Způsob jejich uznání a započítání doporučuje Rada studijního programu EI-MGR-5.

3) Pokud v daném akademickém roce studuje student pouze v jednom semestru, musí si zapsat nejméně 15 kreditů, a následně získat nejméně 15 kreditů za takový semestr (což je podmínka postupu do dalšího ročníku studia: modifikace bodů 2 a 3), pokud se nejedná o osamocený poslední semestr studia před státní závěrečnou zkouškou. Pokud student nezíská za osamocený semestr alespoň 15 kreditů, může mu být studium ukončeno. Kredity z uznaných předmětů z dřívějšího studia se do tohoto vyhlášeného minima nezapočítávají.

4Pokud se po zimním semestru zjistí, že student již nemůže v probíhajícím akademickém roce získat minimální požadovaný počet kreditů, může mu být studium ukončeno.

5) Podmínkou úspěšného ukončení 2. stupně studia na oboru VTI je získání alespoň 180 kreditů v předepsané kreditové skladbě.

 

skupina předmětů

program EI-MGR-5

diplomová práce (P)

10

povinné předměty (P)

jmen. 85 3)

volitelné předměty (V)

min. 66 - 70 3)

povinně volitelný matematický předmět 2. stupně (PVM)

min. 4 3)

povinně volitelné předměty

cizích jazyků (PVJ)

min. 8 3)

ostatní volitelné předměty (D)

„zbytek“

celkem pro úspěšné absolvování

min. 180

Tabulka 1.  Předepsaná kreditová skladba na 2. stupni studia v programu EI-MGR-5

3) Poznámky: V dobíhajícím studijním programu EI-MGR-5 je studijní plán neustále inovován, a někteří studenti studují v „rozvolněném“ režimu. Protože je to program dobíhající, postupně nejsou některé předměty z volitelných skupin nabízeny, což způsobuje, že u některých studentů při uzávěrce tohoto programu může být počet kreditů v jednotlivých skupinách předmětů jiný. Tato skutečnost se ošetřuje tak, že se v programu EI-MGR-5 požaduje, aby součet kreditů z povinných (+ diplomové práce), volitelných a povinně volitelných předmětů (matematického předmětu 2. stupně a předmětů cizích jazyků) byl nejméně173“. Doplnění do „min. 180 kreditů“ se řeší ostatními volitelnými předměty (D) nebo dalšími volitelnými předměty (V).

    Současně se kontroluje splnění úspěšného absolvování alespoň jednoho humanitního předmětu (v IS-FIT vedeno jako skupina „PVH“), který byl předepsán na 1. stupni studia.

 

6) Podmínkou úspěšného ukončení magisterského studijního programu EI-MGR-5 je ukončení 2. stupně studia (viz tab. 1 za podpory: součet kreditů za 1. a 2. stupeň studia musí být nejméně 300) a úspěšné vykonání státní závěrečné zkoušky.

7Státní závěrečná zkouška sestává z obhajoby diplomové práce a z ústní části. Pokud se obě části nekonají ve stejném termínu, musí být tato skutečnost buď vyhlášena děkanem FIT, a nebo v případě individuální žádosti studenta schválena děkanem FIT.

Student může ke státní závěrečné zkoušce (potažmo k libovolné její části) přistoupit, získá-li výše uvedený počet kreditů v předepsané skladbě (jak je uvedeno v bodě 5 v tabulce 1 a v bodě 6). Obsah státní závěrečný zkoušky vychází z obsahu vybraných povinných předmětů, které jsou vyhlášeny Radou studijního programu EI-MGR-5.

K obhajobě diplomové práce může přistoupit student, který si zapsal daný předmět, převzal zadání diplomové práce (za převzetí zadání diplomové práce je považováno i zaslání zadání diplomové práce doporučeným dopisem) a odevzdal diplomovou práci v termínu, uvedeném na zadání diplomové práce. Termíny a způsob zveřejnění témat výběru diplomové práce se stanoví vyhláškou. Písemné zadání diplomové práce je studentovi, který hodlá řádně ukončit studium v daném akademickém roce, předáno v průběhu zimního semestru daného akademického roku. Studentům se doporučuje, aby téma své diplomové práce konzultovali v předstihu s předpokládaným vedoucím diplomové práce v letním semestru „předposledního“ akademického roku svého studia.

    Organizace a průběh státní závěrečné zkoušky je dán doplňující směrnicí ke státním závěrečným zkouškám v daném akademickém roce.