Zbyněk Křivka@
 Domovské stránky
 sekce O MNĚ - ve zkratce o autorovi

Zbyněk Křivka - autor těchto stránek

Ve zkratce - Jsem student VŠ VUT v Brně, Fakulta Informačních Technologií. Je mi zhruba 23 let. Zajímám se o všem možném okolo počítačů (hlavně Internet a programování (C++/MFC, Smalltalk, Prolog, Haskell), sleduji Linux a jeho vývoj ale aktivně jej využívám jen pro školní projekty, MP3, zřídka hry (hlavně sportovní a logické) a další), o většinu sportů (především ty s míčem a nejlépe v týmu - sám totiž hraji aktivně fotbal a poslední dobou i hodně nohejbal) a o muziku (především filmová, singly a Fatboy Slim:-, trance a klasika). Protože jsem téměř typický melancholik, tak nemám moc rád změny (jakékoliv :-(. Tak to je na úvod.

Přehledné a heslovité údaje:

Jméno a příjmení: Zbyněk Křivka   Přezdívka: Zbyšek, Zbýša (ale byly i horší: _cenzored_)
Věk: 23 let   Pohlaví: Muž   Datum narození: 3. 6. 1981   Zaměstnání/stav: Student VŠ/Svobodný

Adresa: Bydlím v Brně. (Pro přesnější adresu si budeš muset napsat.)
Telefón: 5ab cde efg (Pro konkrétnější číslo si budeš muset napsat. Pozn.: nutnost mě přinutila si pořídit i mobil.)
E-Mail: zbynek.krivka@seznam.cz
ICQ: 38636738 (přezdívka: Zbysek)

Záliby: PC, sport (fotbal a nohejbal - aktivně, ping pong, šipky, občas cyklistika) a další
Nemám rád: Blbce, cigaretový kouř, neohleduplnost, intoleranci a namyšlenost.
Oblíbená hudba: Soundtracky, Remixy prakticky čehokoliv (ze singlů), Trance, Fatboy Slim, Moby, Apollo440 a z klasiky především Čajkovského a jiné rychlé skladby pro klavír a orchestr např. od Philipa Glasse.(viz. moje stránka o Hudbě)
Oblíbené knihy: Frank Herbert - sci-fi cyklus knih o DUNĚ, dále také série Stopařova průvodce po galaxii Momentálně rozečteno: Vladimír Páral - Romeo & Julie 2300
Oblíbené filmy: City Of Angels (Město andělů), Braveheart (Statečné srdce), Matrix (trilogie), Dune (Duna) (1984 od Lynche), Saving Private Ryan (Zachraňte Vojína Ryana), American Beauty (Americká krása), Stealing beauty (svůdná krása), Life is beautiful (Život je krásný), Lord Of The Rings (Pán prstenů - trilogie), Fucking Amal (Láska je láska) a vůbec hodně filmů z televizního filmového klubu ČT
Oblíbené TV seriály: Ally McBeallová, Twin Peaks, Simpsonovi, Červený trpaslík, Krajní meze (první série), Darja a české seriály.
Oblíbená barva: Vínově červená
Sexuální zaměření: heterosexuál (pravděpodobně:-)
Oblíbené rádio:internetové NetRadio, Rádio Hey FM 88.6. Někdy občas pokusně provozuji svoje vlastní amaterské rádio (CineRadio) se zaměřením na filmovou hudbu (Pokud byste si mě rádi poslechli, tak se mi ozvěte na ICQ.).
Oblíbené jídlo: dobré nebo případně vynikající (aneb písnička od Buty - Maso)
Oblíbený fotbalový klub: Lokomotiva Horní Heršpice, 1.FC Brno (dříve Boby), Manchester United, Sparta Praha (hlavně pro její působení v lize mistrů v roce 2000 a podzim 2001)

WWW prezentace, co mám na svědomí:Nově jsem ve spolupráci s jedním kolegou vytvořil první český server o jazyce Smalltalk a jeho konkrétním implementaci Squeak. Již výše uvedený web fotbalového klubu Lokomotiva Horní Heršpice, dále stránky sítě tří internetových SHOUTcastových rádií NetRadio NetRadio - síť internetových rádií, komerční stránky pro umělecké kovářství HEFAISTON a nakonec jednoduché stránky rodinného podniku Křivka-servis
Oblíbený internet-browser: (chtě-nechtě) MS Internet Explorer  6.0 CZ
Oblíbené programovací jazyky: Smalltalk (implementace Squeak), Jazyk C++ / MFC.
Základní znalost jazyků: Angličtina, čeština, Smalltalk, C#, ASP.NET, SQL, C++, Haskell, Prolog, Pascal, Assembler, Lisp, Paralell Pascal, Transim, SELF a mnoho dalších. (zajímalo by mě jestli i v tomto případě platí: "Kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem.":-))
Oblíbený program na tvorbu HTML: Araneae 4.01, Homesite 4.52, Notepad
Tvorba grafiky pro WWW: jsem absolutní antitalent:-(...Gimp (pro MS Windows), Irfan View, Photoshop, Button Studio)
Připojení: Doma - WIFI 64 kb/s, vyjímečně také GPRS
Oblíbená PC hra: na hry už moc není čas, ale rád zavzpomínám na Need For Speed 5 a 6, Alien vs Predator, Half-Life, Unreal Tournament, Quake III Arena, Fifa 2000, Midtown Madness, Diablo 1 & 2, Kiki The Nanobot, Online hra Duna

Rodina: Máme psa (fena středního knírače Šelinka), sestru Lenku a maminku a tatínka
Náboženství: Není důvod domnívat se že Bůh existuje, ale nevidím nejmenší důvod, proč by v něj lidé neměli věřit.
Odborné publikace: Předem bych chtěl poděkovat docentu A. Medunovi za jeho odbornou i pedagogickou podporu.

• Zbyněk Křivka: A Reduction of LR Parsing Tables For Arithmetic Expressions, Proceedings of 9th Conference and Competition STUDENT EEICT 2003 Volume 1, Brno, 2003, ISBN-80-214-2377-3, str. 179 - 181
  • Zbyněk Křivka: A Reduction of LR Parsing Tables For Arithmetic Expressions, Proceedings of the International Conference and Competition STUDENT EEICT 2003, Brno, 2003, ISBN-80-214-2401-X, str. 326 - 330
Další informace o mé výzkumné činnosti viz. moje fakultní stránky doktoranda.

To je zatím vše, příště sem napíšu životopis:-)

Hot Tip: Podívejte se na stránky humorného školního časopisu PRD (Pravidelný Redakční Drb):
Oficialni modre stranky PRDu  Neoficialni cervene stranky PRDu

Pokud chcete sledovat tyto stránky (kdy budou změněny, tak se zaregistrujte sem: