Prof. Ing. Lukáš Sekanina, Ph.D.

2017IotCloud - Inteligence pro systémy IoT, TAČR - Program na podporu aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje EPSILON (2015-2025), TH02010845, 2017-2019, řešení
Řešitel: Kořenek Jan
 Pokročilé paralelní a vestavěné počítačové systémy, VUT v Brně - Vnitřní projekty VUT, FIT-S-17-3994, 2017-2019, řešení
Řešitel: Sekanina Lukáš
Spoluřešitelé: Bartoš Václav, Bidlo Michal, Budiský Jakub, Crha Adam, Čekan Ondřej, Čudová Marta, Dobai Roland, Fučík Otto, Fukač Tomáš, Grochol David, Hrbáček Radek, Husa Jakub, Hyrš Martin, Jaroš Jiří, Kekely Lukáš, Kekely Michal, Kešner Filip, Kidoň Marek, Kořenek Jan, Krčma Martin, Krobot Pavel, Kučera Jan, Lojda Jakub, Martínek Tomáš, Matoušek Denis, Matoušek Jiří, Mrázek Vojtěch, Nevoral Jan, Nikl Vojtěch, Pánek Richard, Podivínský Jakub, Riša Michal, Růžička Richard, Strnadel Josef, Szurman Karel, Šimek Václav, Vašíček Zdeněk, Vaverka Filip, Viktorin Jan, Vrána Roman, Wiglasz Michal, Wrona Jan, Zachariášová Marcela
 Vylepšení metod genetické optimalizace pro počítačové inženýrství, VUT v Brně - Vnitřní projekty VUT, FIT/FSI-J-17-4294, 2017-2018, řešení
Řešitel: Mrázek Vojtěch
Spoluřešitelé: Matoušek Radomil, Sekanina Lukáš
2016IT4Innovations excellence in science, MŠMT ČR - Národní program udržitelnosti II, LQ1602, 2016-2020, řešení
Řešitel: Hruška Tomáš
 Přibližná ekvivalence pro aproximativní počítání, GAČR - Standardní projekty, GA16-17538S, 2016-2018, řešení
Řešitel: Vojnar Tomáš
 Rozvoj kryptoanalytických metod prostřednictvím evolučních výpočtů, GAČR - Standardní projekty, GA16-08565S, 2016-2018, řešení
Řešitel: Matyáš Václav, Sekanina Lukáš
2014Architektury paralelních a vestavěných počítačových systémů, VUT v Brně - Vnitřní projekty VUT, FIT-S-14-2297, 2014-2016, ukončen
Řešitel: Sekanina Lukáš
Spoluřešitelé: Bartoš Václav, Bidlo Michal, Crha Adam, Čekan Ondřej, Dobai Roland, Drábek Vladimír, Drahošová Michaela, Dvořák Milan, Dvořák Václav, Fučík Otto, Grochol David, Hrbáček Radek, Hyrš Martin, Jaroš Jiří, Kadlček Filip, Kekely Lukáš, Kešner Filip, Kořenek Jan, Košař Vlastimil, Kováčik Michal, Krčma Martin, Krobot Pavel, Lojda Jakub, Martínek Tomáš, Matoušek Denis, Matoušek Jiří, Mičulka Lukáš, Minařík Miloš, Mrázek Vojtěch, Nevoral Jan, Nikl Vojtěch, Petrlík Jiří, Podivínský Jakub, Riša Michal, Růžička Richard, Schwarz Josef, Strnadel Josef, Szurman Karel, Šimek Václav, Tesař Radek, Tříska Vít, Vašíček Zdeněk, Vaverka Filip, Viktorin Jan, Wiglasz Michal, Zachariášová Marcela, Zamba Martin, Záň Drahoslav
 Pokročilé metody evolučního návrhu složitých číslicových obvodů, GAČR - Standardní projekty, GA14-04197S, 2014-2016, ukončen
Řešitel: Sekanina Lukáš
2012Excelentní mladí vědci na VUT v Brně, MŠMT ČR - OP VK - Oblast podpory 2.3 - Lidské zdroje ve VaV, CZ.1.07/2.3.00/30.0039, 2012-2015, ukončen
Řešitel: Buriánková Iveta
Spoluřešitelé: Dobai Roland, Hruška Tomáš, Plascencia Alfredo C., Přikryl Zdeněk, Sekanina Lukáš, Zemčík Pavel
 Snímací a výpočetní hardware pro podporu výuky klasifikace, rozpoznávání a evolučních algoritmů, FRVŠ MŠMT - Rozvojové programy MŠMT, FR2306/2012/Ab, 2012, ukončen
Řešitel: Černocký Jan
Spoluřešitelé: Sekanina Lukáš, Zemčík Pavel
 Verifikace a optimalizace počítačových systémů, VUT v Brně - Vnitřní projekty VUT, FIT-S-12-1, 2012-2014, ukončen
Řešitel: Vojnar Tomáš
Spoluřešitelé: Češka Milan, Dudka Kamil, Fiedor Jan, Fučík Otto, Korček Pavol, Křena Bohuslav, Lengál Ondřej, Letko Zdeněk, Minárik Michal, Peringer Petr, Petrlík Jiří, Rogalewicz Adam, Sekanina Lukáš, Šimáček Jiří, Vašíček Zdeněk
2011Centrum excelence IT4Innovations, MŠMT ČR - Operační program Výzkum a vývoj pro inovace, ED1.1.00/02.0070, 2011-2015, ukončen
Řešitel: Hruška Tomáš, Vondrák Ivo
Spoluřešitelé: Černocký Jan, Češka Milan, Drahanský Martin, Fučík Otto, Hanáček Petr, Herout Adam, Kotásek Zdeněk, Meduna Alexander, Sekanina Lukáš, Smrž Pavel, Švéda Miroslav, Vojnar Tomáš, Zemčík Pavel, Zendulka Jaroslav
 Nasazení pokročilých optimalizačních technik při návrhu moderních číslicových obvodů založených na rekonfigurovatelných architekturách, FRVŠ MŠMT - Fond rozvoje vysokých škol (FRVŠ), FR298/2011/G1, 2011, ukončen
Řešitel: Korček Pavol
Spoluřešitelé: Kaštil Jan, Sekanina Lukáš
 Pokročilé bezpečné, spolehlivé a adaptivní IT, VUT v Brně, FIT-S-11-1, 2011-2013, ukončen
Řešitel: Sekanina Lukáš
Spoluřešitelé: Barabas Maroš, Bartoš Pavel, Bidlo Michal, Češka Milan, Dittrich Petr, Dluhoš Ondřej, Doležel Michal, Drábek Vladimír, Drahanský Martin, Drozd Michal, Dudka Kamil, Dudka Vendula, Dvořák Radim, Fajkus Jan, Fiedor Jan, Fučík Otto, Gach Marek, Grégr Matěj, Hájek Josef, Halfar Patrik, Henzl Martin, Herman David, Horáček Jan, Hrubý Martin, Janoušek Vladimír, Jurnečka Peter, Kačic Matej, Kadák Michal, Kadlček Filip, Kajan Michal, Kaštil Jan, Kněžík Jan, Kočí Radek, Konečný Filip, Korček Pavol, Kořenek Jan, Košař Vlastimil, Kreslíková Jitka, Křena Bohuslav, Kubát David, Kunovský Jiří, Lengál Ondřej, Letko Zdeněk, Lodrová Dana, Malačka Ondřej, Martínek Tomáš, Marvan Aleš, Matoušek Petr, Mičulka Lukáš, Michlovský Zbyněk, Minárik Michal, Minařík Miloš, Müller Petr, Nagy Jan, Novotňák Jiří, Novotný Tomáš, Očenášek Pavel, Orság Filip, Peringer Petr, Peterka Ondřej, Polčák Libor, Pospíchal Petr, Prívozník Michal, Puš Viktor, Ráb Jaroslav, Rogalewicz Adam, Růžička Richard, Ryšavý Ondřej, Schwarz Josef, Smrčka Aleš, Strnadel Josef, Stružka Jaroslav, Szöllös Alexandr, Šimáček Jiří, Šimek Václav, Švéda Miroslav, Tomec Martin, Trchalík Roman, Tříska Vít, Valenta Václav, Váňa Jan, Vašíček Zdeněk, Veselý Vladimír, Vojnar Tomáš, Zadina Martin, Zbořil František, Zbořil František V., Žádník Martin, Žák Jakub, Žaloudek Luděk
 Pokročilé rozpoznávání a prezentace multimediálních dat, VUT v Brně - Vnitřní projekty VUT, FIT-S-11-2, 2011-2013, ukončen
Řešitel: Zemčík Pavel
Spoluřešitelé: Angelov Michael, Bartík Vladimír, Bartoš Peter, Bendl Jaroslav, Beran Vítězslav, Bidlo Michal, Burget Lukáš, Burget Radek, Burgetová Ivana, Čermák Martin, Dolíhal Luděk, Fapšo Michal, Fučík Otto, Hannemann Mirko, Havel Jiří, Herout Adam, Hlosta Martin, Honzík Jan M., Horáček Petr, Husár Adam, Chudý Peter, Janda Miloš, Kombrink Stefan, Koutný Jiří, Kršek Přemysl, Křivka Zbyněk, Křoustek Jakub, Masařík Karel, Matějka Pavel, Mecera Martin, Meduna Alexander, Mikolov Tomáš, Milička Martin, Mrnuštík Michal, Očenášek Pavel, Otrusina Lubomír, Pešek Martin, Plchot Oldřich, Přibyl Bronislav, Rychlý Marek, Sekanina Lukáš, Schwarz Petr, Smrž Pavel, Szentandrási István, Šebek Michal, Španěl Michal, Veselý Karel, Vogel Ivan, Zachariášová Marcela, Zelený Jan, Zemek Petr, Zendulka Jaroslav
2010Bezpečné, spolehlivé a adaptivní počítačové systémy, VUT v Brně, FIT-S-10-1, 2010, ukončen
Řešitel: Sekanina Lukáš
Spoluřešitelé: Bartoš Pavel, Češka Milan, Drábek Vladimír, Drahanský Martin, Dudka Kamil, Dvořák Radim, Dvořák Václav, Fiedor Jan, Gach Marek, Grégr Matěj, Holík Lukáš, Hrubý Martin, Hýsek Jiří, Janoušek Vladimír, Kajan Michal, Kaštil Jan, Kaštovský Petr, Kočí Radek, Konečný Filip, Korček Pavol, Kořenek Jan, Kraus Michal, Kreslíková Jitka, Křena Bohuslav, Křivánek Jan, Kunovský Jiří, Letko Zdeněk, Malinka Kamil, Martínek Tomáš, Matoušek Petr, Michlovský Zbyněk, Mikušek Petr, Nagy Jan, Orság Filip, Peterka Ondřej, Polóni Pavol, Pospíchal Petr, Puš Viktor, Ráb Jaroslav, Růžička Richard, Ryšavý Ondřej, Samek Jan, Sedláčková Jana, Sehnalová Pavla, Schäfer Jiří, Schwarz Josef, Slaný Karel, Slinták Jiří, Straka Martin, Strnadel Josef, Svojanovský Petr, Šátek Václav, Šimáček Jiří, Šimek Václav, Švéda Miroslav, Trchalík Roman, Vašíček Zdeněk, Veselý Vladimír, Vojnar Tomáš, Zadina Martin, Zbořil František, Zbořil František V., Žádník Martin, Žaloudek Luděk
 Natural computing na nekonvenčních platformách, GAČR - Standardní projekty, GAP103/10/1517, 2010-2013, ukončen
Řešitel: Sekanina Lukáš
Spoluřešitelé: Bidlo Michal, Dobai Roland, Dvořák Václav, Jaroš Jiří, Růžička Richard, Schwarz Josef
2009Matematické a inženýrské metody pro vývoj spolehlivých a bezpečných paralelních a distribuovaných počítačových systémů, GAČR - Doktorské granty, GD102/09/H042, 2009-2012, ukončen
Řešitel: Češka Milan
Spoluřešitelé: Bouda Jan, Brim Luboš, Černá Ivana, Dvořák Václav, Gruska Jozef, Hanáček Petr, Holub Petr, Hruška Tomáš, Kolář Dušan, Kotásek Zdeněk, Křena Bohuslav, Křetínský Mojmír, Kučera Antonín, Matyáš Václav, Matyska Luděk, Sekanina Lukáš, Vojnar Tomáš
 Podpora výuky bioinformatiky a biocomputingu, FRVŠ MŠMT, FR2112/2009/G1, 2009, ukončen
Řešitel: Jaša Petr
Spoluřešitelé: Sekanina Lukáš, Žaloudek Luděk
 TeamIT - Budování konkurenceschopných výzkumných týmů pro IT, MŠMT ČR - Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost, EE2.3.09.0067, 2009-2012, ukončen
Řešitel: Ryšavý Ondřej
Spoluřešitelé: Drahanský Martin, Herout Adam, Kořenek Jan, Matoušek Petr
2007Návrh a obvodová realizace zařízení pro automatické generování patentovatelných invencí, GAČR, GA102/07/0850, 2007-2009, ukončen
Řešitel: Sekanina Lukáš
Spoluřešitelé: Bidlo Michal, Čapka Ladislav, Dvořák Václav, Gajda Zbyšek, Jaroš Jiří, Kobliha Miloš, Martínek Tomáš, Mikušek Petr, Schwarz Josef, Slaný Karel, Šimek Václav, Vašíček Zdeněk, Žaloudek Luděk
 Výzkum informačních technologií z hlediska bezpečnosti, CEZ MŠMT - Institucionální prostředky SR ČR (např. VZ, VC), MSM0021630528, 2007-2013, ukončen
Řešitel: Hruška Tomáš
Spoluřešitelé: Burget Lukáš, Burget Radek, Cvrček Daniel, Černocký Jan, Češka Milan, Drahanský Martin, Dvořák Václav, Fučík Otto, Hanáček Petr, Herout Adam, Hrubý Martin, Janoušek Vladimír, Jaroš Jiří, Kočí Radek, Kolář Dušan, Kořenek Jan, Kotásek Zdeněk, Kršek Přemysl, Křena Bohuslav, Kunovský Jiří, Martínek Tomáš, Masopust Tomáš, Matějka Pavel, Matoušek Petr, Meduna Alexander, Očenášek Pavel, Orság Filip, Růžička Richard, Ryšavý Ondřej, Sekanina Lukáš, Smrž Pavel, Strnadel Josef, Švéda Miroslav, Vojnar Tomáš, Zbořil František, Zbořil František V., Zemčík Pavel, Zendulka Jaroslav
2006Metody návrhu polymorfních číslicových obvodů, GAČR, GA102/06/0599, 2006-2008, ukončen
Řešitel: Sekanina Lukáš
Spoluřešitelé: Bidlo Michal, Drábek Vladimír, Gajda Zbyšek, Kotásek Zdeněk, Musil Vladislav, Prokop Roman, Růžička Richard, Stareček Lukáš, Vašíček Zdeněk
 Podpora výuky biologií inspirovaného hardwaru, FRVŠ MŠMT, FR825/2006/G1, 2006, ukončen
Řešitel: Bidlo Michal
Spoluřešitelé: Sekanina Lukáš
2005Evoluční nárh řadicích a mediánových sítí s využitím FPGA, FRVŠ MŠMT, FR3042/2005/G1, 2005, ukončen
Řešitel: Kořenek Jan
Spoluřešitelé: Sekanina Lukáš
 Využití evolučních algoritmů pro implementace adaptivních obrazových filtrů v FPGA, FRVŠ MŠMT, FR2987/2005/G1, 2005, ukončen
Řešitel: Martínek Tomáš
Spoluřešitelé: Sekanina Lukáš
2004Moderní metody syntézy číslicových systémů, GAČR, GA102/04/0737, 2004-2006, ukončen
Řešitel: Kotásek Zdeněk
Spoluřešitelé: Drábek Vladimír, Růžička Richard, Sekanina Lukáš, Strnadel Josef
2003Metody návrhu aplikací založených na vyvíjejících se obvodech, GAČR, GP102/03/P004, 2003-2005, ukončen
Řešitel: Sekanina Lukáš
2001Formální postupy v diagnostice číslicových obvodů - verifikace testovatelného návrhu, GAČR, GA102/01/1531, 2001-2003, ukončen
Řešitel: Kotásek Zdeněk
Spoluřešitelé: Drábek Vladimír, Růžička Richard, Sekanina Lukáš, Strnadel Josef, Zbořil František

Vaše IPv4 adresa: 54.224.187.45
Přepnout na IPv6 spojení

DNSSEC [dnssec]