KPB Intra - Uživatelské rozhraní nabíječky elektromobilů

Název v angličtině:KPB Intra - User interface of EV charge station
Hlavní řešitel:Hruška Tomáš (VCIT FIT VUT)
Spoluřešitelé:Podivínský Jakub
Další řešitelé:Čekan Ondřej, Krčma Martin
Agentura:KPB INTRA s.r.o.
Zahájení:2017-08-01
Ukončení:2017-12-31
Klíčová slova:elektromobil, nabíječka
Anotace:
Cílem této etapy je návrh a implementace uživatelského rozhraní a řídicí vrstvy nabíječky tak, aby bylo možné v dalších fázích rychle reagovat na požadavky trhu a zákazníků. Řídicí vrstva bude realizována mini počítačem (Raspberry PI nebo jiným běžně dostupným), na kterém poběží operační systém (Linux). Další rozvoj nabíječky tak bude zahrnovat především programování tohoto minipočítače, případně připojení dalších dostupných periferií (Bluetooth, WiFi, GSM, RFID čtečka, displej). Tento mini počítač bude nachystán pro komunikaci s řídícími jednotkami nabíjení tak, aby mohl předávat pokyny od uživatele a také monitorovat průběh nabíjení, spotřebovanou energii atd. a bude připraven tyto informace uchovávat k dalšímu zpracování či předání uživateli.
Realizační výstupy:
  1. Návrh a specifikace architektury a uživatelského rozhraní nabíjecí stanice a serverové části.
  2. Zapojení a implementace prototypu (s omezenou funkčnstí) uživatelského rozhraní a serverové části nabíjecí stanice.
  3. Experimentální testování CHAdeMO kontroléru - dokument shrnující možnosti využití CHAdeMO kontroléru od firmy eMotorWerks.
  4. Prototyp nabíjecí stanice zahrnující funkční a použitelné uživatelské rozhraní, serverovou část pro ukládání a export informací o nabíjení a připraveným rozhraním pro připojení řídicích jednotek pro nabíjení (Phoenix Contact, CHAdeMO).

Termín: 8.12.2017

Vaše IPv4 adresa: 3.226.251.205