A Web version (in Czech) of the

 

Vysoké učení technické v Brně

Fakulta elektrotechniky a informatiky

 

 

Studijní obor

Výpočetní technika a informatika

 

První stupeň

magisterského a bakalářského
studijního programu

a

souborná zkouška

 

Zpracoval: Ing. Miloš Eysselt, CSc.

1999, duben

______________________________________________________________________

Tento informační materiál neprošel jazykovou úpravou.
Tento informační materiál je určen pro vnitřní využití.

C Miloš Eysselt, 1999

 

**********************************************************

 Obsah

1. Úvod

2. Anotace předmětů 1. stupně na oboru VTI

3. Tématické okruhy pro SZ na oboru VTI

(podkapitoly 3.1 (ADS), 3.2 (ESY), 3.3 (LOS), 3.4 (SXC) a 3.5 (TOI) naleznete také jednotlivě na osobní stránce autora)

4. Studijní plány na 1. stupni na oboru VTI

**********************************************************

 

1. Úvod

 

 

 

 

 


Obr. 1

 

 

 

 

 

Obr. 2

 

     Tento informační materiál je určen pro bakaláře (i z jiných vysokých škol), kteří projeví zájem o přijetí do navazujícího magisterského studijního programu (dále magisterské nadstavby) na oboru Výpočetní technika a informatika (VTI) na Fakultě elektrotechniky a informatiky (FEI) na Vysokém učení technickém (VUT) v Brně.

      Jak je názorně uvedeno na obr.1 a obr.2, magisterský (inženýrský) studijní plán, a i bakalářský studijní plán, na oboru VTI tedy sleduje dvoustupňové schéma s navazujícím doktorským (postgraduálním) studijním programem.

     První stupeň trvá nominálně 4 semestry, a je společný pro studenty v magisterském i bakalářském studijním programu na obor VTI. První stupeň je zakončen soubornou zkouškou (SZ), při které se na oboru VTI diskutují poznatky ze základů výpočetní techniky, informatiky a elektrotechniky (algoritmy, datové struktury, programování, logické systémy, a teorie obvodů, signálů a systémů).

     Druhý stupeň magisterského programu je plánován nominálně na 6 semestrů. Studenti si podle vlastního zájmu doplňují povinné předměty kombinací volitelných a doporučených předmětů tak, aby splnili kreditovou povinnost v jednotlivých kategoriích předmětů. Studijní plán na 2. stupni na oboru VTI je přehledně uveden například v informačním materiálu FEI "Eysselt, M.: Studijní obor VÝPOČETNÍ TECHNIKA A INFORMATIKA", který se každoročně vydává v aktualizovaném vydání, a lze ho získat na Ústavu informatiky a výpočetní techniky FEI VUT v Brně, nebo na veletrhu vysokých škol GAUDEAMUS, a je také k dispozici na WWW stránce autora http://www.fee.vutbr.cz/~eysselt.

     Do magisterské nadstavby, která je obsahově shodná se 2. stupněm magisterského studijního programu, uchazeč - student postupuje na základě úspěšného složení souborné zkoušky. Tedy, soubornou zkoušku je třeba chápat jako nepominutelnou přijímací zkoušku do magisterské nadstavby pro uchazeče - bakaláře, kteří získali titul "Bc." na FEI VUT v Brně, a nebo na jiné vysoké škole, a nemohou se prokázat osvědčením o složení souborné zkoušky, jak je uvedeno na obr.3.

Obr.3

     Pro představu zájemců - bakalářů z jiných vysokých škol, kteří se rozhodnou studovat na oboru VTI na FEI VUT v Brně, a nemohou se prokázat osvědčením o složení SZ, jsou v další části tohoto informačního materiálu uvedeny orientační anotace všech předmětů, jejichž úspěšné uzavření se u studentů na oboru VTI na FEI VUT v Brně kontroluje před tím, než studenti mohou přistoupit k SZ, a také přehled základních tématických okruhů, které se diskutují u SZ, a pro představu, jak jednotlivé předměty na sebe ve studijním plánu 1. stupně navazují, jsou připojeny studijní plány v 1. a 2. ročníku na oboru VTI v ak.r. 1999/2000, jejichž skladba se v nezměněné podobě předpokládá i v dalších akademických rocích (samozřejmě, že předměty jsou ve svém obsahu inovovány).

 

2. Anotace předmětů 1. stupně na oboru VTI

Poznámka 1:  Autor se omlouvá, že se mu nepodařilo odstranit všechny nespisovné ("slangové") výrazy.

Poznámka 2: Informace ke všem předmětům naleznete třeba i na grafickém informačním servru VUT "GIS: http://gis.ro.vutbr.cz", nebo na WWW stránkách garantujících ústavů na URL http://www.fee.vutbr.cz/"ústav".

 

ADS Algoritmy a datové struktury
        Tvorba dokázaných algoritmů (Dijkstra). Dynamické přidělování paměti. Dynamické datové soubory (ADT), ADT a jejich dynamická implementace. Vyhledávání: přehled algoritmů, jejich analýza a hodnocení. Řazení s náhodným přístupem, sekvenční řazení: přehled algoritmů, jejich analýza a hodnocení. Textové algoritmy, vyhledávání v textových řetězcích. Grafové algoritmy. Implementace pokročilých ATD. Dynamické programování.
Garant: Prof. Ing. Jan M. Honzík, CSc., ING-PAED IGIP (UIVT)

AGR Algebry a grafy
         Binární relace a zobrazení. Algebraické struktury. Pojem algebry. Svazy, zejména distributivní a Boolovy. Grafy a jejich reprezentace. Izomorfismus grafů. Orientované grafy, modely sítí. Petriho sítě. Vybrané aplikace.
Garant: Dr.RNDr. Martin Kovár (UMAT)

APR Algoritmy a programování
        Algoritmy a datové struktury, úvod. Řídicí a datové struktury programovacích jazyků. Složitost a vyčíslitelnost algoritmů. Dokazování algoritmů a verifikace programů. Klasifikace algoritmů, ilustrační příklady. Syntaktická a sémantická specifikace abstraktních datových typů (ADT). Základy ADT a jejich statická implementace. Základní typy algoritmů pro řazení, vyhledávání, numerické výpočty aj. Základy "softwarového" inženýrství, ladění programů a dokumentace.
Garant: RNDr. Jitka Kreslíková, CSc. (UIVT)

ESY Elektronické součástky
       Základy fyziky polovodičů. Přechod PN. Polovodičová dioda. Vlastnosti a použití diod. Bipolární tranzistor. Tranzistor řízený polem. Vlastnosti a příklady použití tranzistorů. Spínací prvky. Integrované obvody. Optoelektronické prvky. Technologie výroby součástek. Vakuové a zobrazovací prvky. Pasivní elektronické součástky.
Garant: Prof. Ing. Jaromír Brzobohatý, CSc. (UMEL)

FI2 Fyzika 2
      Elektrostatické pole nábojů. Gaussova věta. Pole v dielektriku. Elektrický proud. Práce a výkon proudu. Rovnice kontinuity. Stacionární magnetické pole. Silové působení na elektrický proud. Ampérův zákon celkového proudu. Magnetické pole v látkách. Elektromagnetická indukce. Maxwellovy rovnice. Termodynamika a statistická fyzika: teplotní roztažnost a rozpínavost, kinetická teorie plynů termodynamika, vedení tepla.
Garant: Doc. RNDr. Pavel Hruška, CSc. (UFYZ)

FI3 Fyzika 3
      Vlnění. Vlnová rovnice. Fázová a grupová rychlost. Elektromagnetické vlny. Optika. Základy vláknové optiky. Polarizace, interference a difrakce. Holografie. Kvantový charakter záření. Vlnové vlastnosti částic. Schrödingerova rovnice. Elektronový obal atomu. Spontánní a stimulovaná emise. Lasery. Boltzmannova statistika, kvantové statistiky. Záření černého tělesa, zákony: Planckův, Stefanův-Boltzmannův, Wienův. Základy fyziky pevných látek. Energetické pásy. Kovy, izolanty, polovodiče.
Garant: Doc. RNDr. Pavel Hruška, CSc. (UFYZ)

FY1 Fyzika 1
       Úvod do studia fyziky, fyzikální veličiny, soustava SI. Základy vektorového počtu pro fyziku. Mechanika: kinematika a dynamika hmotného bodu a tuhého tělesa. Aplikace základních zákonů mechaniky. Kmity: harmonický kmitavý pohyb, tlumený a vynucený kmitavý pohyb. Resonance a její využití.
Garant: RNDr. Pavel Dobis, CSc. (UFYZ)

LAG - Lineární algebra a geometrie
        Mnohočleny. Matice a determinanty. Soustavy lineárních rovnic. Vektorové prostory. Skalární součin. Afinní a eukleidovský prostor. Vektorový počet v E3. Analytická geometrie.
Garant: RNDr. Anežka Haluzíková, CSc. (UMAT)

LOG - Matematická logika
         Výroková logika: jazyk výrokové logiky, ohodnocení formulí výrokového počtu, dokazatelnost a ohodnocení, bezespornost a úplnost. Predikátová logika: jazyk predikátové logiky, proměnná, její výskyt a substituce, sémantika predikátové logiky.
Garant: RNDr. Svatopluk Švarc, CSc. (UMAT)

LOS Logické systémy
        Logický systém, logický obvod, logická funkce. Reprezentace logických funkcí. Minimalizace výrazů pro třístupňové logické sítě s jedním a více výstupy. Rozklady boolovských funkcí. Kombinační logické členy, obvody, moduly. Paměťové prvky, registry, čítače. Syntéza synchronizovaných sekvenčních sítí. Operační část číslicových systémů, aritmetické obvody. Řídicí část číslicových systémů, řadiče s pevnou logikou a mikroprogramované. Asynchronní sekvenční logické sítě.
Garant: Ing. Miloš Eysselt, CSc., ING-PAED IGIP (UIVT)

M2I Matematická analýza 2 (pro VTI)
       Diferenciální počet funkcí více proměnných. Integrální počet funkcí více proměnných. Diferenciální rovnice. Funkce komplexní proměnné. Integrální transformace.
Garant: RNDr. Vlasta Krupková, CSc. (UMAT)

MA1 Matematická analýza 1
        Základní pojmy metematické logiky a teorie množin. Vektorová a komplexní funkce reálného argumentu. Diferenciální a integrální počet funkce jedné reálné proměnné. Aplikace: řešení praktických úloh v počítačové laboratoři..
Garant: Doc. RNDr. Jaroslav Bayer, CSc. (UMAT)

NMP - Numerická matematika a pravděpodobnost
         Pravděpodobnost. Operace s jevy, definice pravděpodobnosti, nezávislost, věta o úplné pravděpodobnosti. Náhodná veličina, momentové a nemomentové charakteristiky. Nejužívanější diskrétní a spojité rozložení, zákon velkých čísel, limitní věty.
Garant: Doc. RNDr. Josef Zapletal, CSc. (UMAT)

OS1 Operační systémy 1
       Operační systémy obecně: architektura operačního systému, klasifikace operačních systémů. Operační systém UNIX: jádro, volání služeb jádra, textové a grafické uživatelské rozhraní, příkazový jazyk. Základní principy implementace systému, správa procesů, správa paměti, systém ovládání souborů. Základy správy systému. Koncepce síťových propojení. Základní pojmy z bezpečnosti operačních systémů.
Garant: Dr. Ing. Petr Peringer (UIVT)

PP1 Programování a užití počítačů 1
       Základní oblasti aplikací výpočetní techniky. Úvod do operačních systémů (MS-DOS, UNIX, MS-WINDOWS), počítačové sítě, databázové systémy, tabulkové kalkulátory, textové editory, nadstavby příkazových procesorů. Základy technického vybavení počítačů, V/V zařízení, IBM-PC. Praktická cvičení a příklady.
Garant: Prof. Ing. Jan M. Honzík, CSc., ING-PAED IGIP (UIVT)

PPS Projektování programových systémů
       Pojem "softwarové inženýrství". životní cyklus programového díla. Specifikace požadavků na systém. Úkol analýzy systému. Nástroje procesního a datového modelování, objektově orientovaný model. Metody a metodologie strukturované analýzy, Yourdonova moderní strukturovaná analýza, SSADM. Objektově orientovaná analýza a návrh. Řízení projektu: využití metrik pro hodnocení programů, cenové modely, standardizace.
Garant: Doc. Ing. Jaroslav Zendulka, CSc. (UIVT)

PRO Programovací seminář
        Předmět je zaměřen na upevnění znalostí praktického programování v jazyce Pascal. Výuka probíhá formou řešení individuálních projektů podporovaných konzultacemi. Projekty jsou zadávány z oblastí základních programových konstrukcí a nejběžnějších algoritmů realizovaných v jazyce Pascal: výpočty, maticový počet, operace se seznamy, řazení a ostatní obecně používané algoritmy.
Garant: RNDr. Jitka Kreslíková, CSc. (UIVT)

SXC Systémy, procesy a signály
        Signály se spojitým časem, spektra. Systémy se spojitým časem, vnitřní a vnější popis, impulsní charakteristika, konvoluce, přenosová funkce, frekvenční charakteristika, stabilita. Signály s diskrétním časem, vzorkování a rekonstrukce, spektrum, DFT. Systémy s diskrétním časem, vnitřní a vnější popis, impulsní charakteristika, diskrétní konvoluce, FIR a IIR systémy, přenosové funkce, frekvenční charakteristiky, stabilita, vlivy kvantování. Náhodné signály a procesy. Úvod do teorie informace.
Garant: Prof. Ing. Jiří Jan, CSc. (UBMI)

TDE Technická dokumentace a CAD
        Předmět seznamuje s druhy, způsoby zpracování a normalizací dokumentů (ČSN-ISO) v inženýrské praxi s důrazem na zpracování grafických dokumentů s využitím prostředků CAD (elektrotechnická schémata, výkresová dokumentace, diagramy). Součástí předmětu jsou praktická cvičení ve zpracování různých druhů dokumentů klasickým způsobem i s využitím počítačové podpory (AutoCAD v.14).
Garant: Prof. Ing. Pavel Procházka, CSc. (UETE)

TOI Teorie obvodů
       Úvod do teorie obvodů s obecnými průběhy veličin. Metody řešení lineárních obvodů v ustáleném stejnosměrném stavu. Ustálený harmonický stav v lineárních elektrických obvodech. Analýza nelineárních elektrických obvodů v ustáleném stavu. Rovnice, náhradní schémata, imitační a přenosové funkce dvojbranů. Přechodné děje v lineárních obvodech. Analýza přechodných dějů v nelineárních obvodech. Homogenní vedení. Přechodné děje na homogenním vedení.
Garant: Doc. Ing. Milan Murina, CSc. (UTEE)

TVS Tělesná výchova a sport
        Sportovní aktivity studentů FEI jsou součástí komplexu fyzických, zdravotních, duchovních a společenských aktivit, které vytvářejí osobní profil inženýra a patří nezastupitelně ke studijním programům a studentskému životu studentů FEI. Ústav kultury a sportu umožňuje studentům zapojení do tělovýchovných aktivit podle vlastního výběru ve 12 sportovních předmětech.
Garant: pedagog z UKUS podle zvoleného sportu (UKUS)

ZEL Základy elektrotechniky
        Informace a informatika. Organizace VUT a FEI. Obecná přeměna elektrické energie. Nekonvenční zdroje elektrické energie. Elektřina jako nebezpečné zboží. Výroba a rozvod elektrické energie. Elektromechanická přeměna energie. Elektrické pohony a výkonová elektronika. Elektromagnetická kompatibilita. školení a přezkoušení z bezpečnostních předpisů podle vyhlášky č.50/1978 Sb. zabezpečuje UTEE. Cílem je kvalifikační stupeň "pracovník poučený", který je nutný pro výuku na 1. stupni studia.
Garant: Doc. Ing. Čestmír Ondrůšek, CSc. (UVEE)

 

3. Tématické okruhy pro SZ na oboru VTI

     Při souborné zkoušce se zkoumá, jak student porozuměl studijní látce na 1. stupni, jak dokáže srovnávat a porovnávat jevy, jak dokáže o jevech odborně diskutovat, apod. Stěžejní položky, které jsou předmětem SZ, jsou odvozeny od těchto nosných témat:

   * lineární a nelineární soustavy se soustředěnými a rozprostřenými parametry,

   * spojité a diskrétní systémy,

   * programové a technické vybavení číslicových systémů,

což je odvozeno od náplně předmětů APR, PRO, TOI, ADS, SXC a LOS, a částečně také od ESY, za podpory veškerých informací sdělených ve všech předmětech "matematiky" a "fyziky".

     Podrobnější rozvedení tématických okruhů následuje:

     Lineární spojité obvody a systémy:

     Deterministické signály a náhodné procesy. Fourierova řada. Fourierova transformace. Pasivní a aktivní prvky v lineárních spojitých obvodech. Princip činnosti, matematický popis.

Metody analýzy lineárních obvodů v ustálením ss stavu. Metody analýzy lineárních obvodů v přechodném stavu za nulových i nenulových počátečních podmínek, přirozená odezva, partikulární integrál, Laplaceova transformace, impulsová a přechodná charakteristika, konvoluční integrál, stabilita.

     Některé obecné principy: superpozice, reciprocita, dualita. Různé způsoby charakterizace lineárního obvodu jako přenosového členu (dvojbranu) a jejich vzájemný vztah:

     - kmitočtová charakteristika,

     - modulová a argumentová,

     - impulsová a přechodná charakteristika.

     Nelineární obvody a systémy:

     Zvláštnosti ve srovnání s lineárními obvody. Parazitní nelinearita, funkční nelinearita. Operace se signály, které lineární obvody neumožňovaly: usměrňování, násobení kmitočtu, modulace, směšování, generování kmitů se stabilizovanou amplitudou.

     Principy, základní charakteristiky a parametry polovodičových prvků: přechod PN, dioda (různé varianty), bipolární tranzistor, tranzistor řízený elektrickým polem, spínací prvky.

     Zvláštnosti analýzy nelineárních obvodů a soustav. Grafické způsoby řešení. Aproximace charakteristik.

     Diskrétní procesy a signály a systémy:

     Vzorkování a rekonstrukce signálu. Interpretace v časové a kmitočtové oblasti. Diskrétní Fourierova transformace, Z-transformace. Lineární diskrétní systémy: impulsní charakteristika, kmitočtová charakteristika. Základní pojmy z teorie informace (entropie, informační kapacita kanálu).

     Programové vybavení číslicových systémů:

     Vlastnosti programovacího jazyka Pascal, řídicí a datové struktury, procedury a funkce. Abstraktní datové typy a struktury, jejich specifikace a implementace. Dynamické přidělování paměti. Vyhledávání ve vyhledávacích tabulkách. Vyhledávání v textu. Řazení, základní pojmy, časová a paměťová složitost. Řazení s náhodným a sekvenčním přístupem. Rekurze, princip rekurze, rekurzivní algoritmy, algoritmy s návratem.

     Technické vybavení číslicových systémů:

     Logické funkce, úplný soubor logických funkcí. Modely logických funkcí. Boolova algebra, zjednodušování boolovských výrazů. Rozdělení logických sítí. Syntéza logických sítí z jednoduchých logických obvodů (SSI), logické sítě s NANDy a s NORy. Souběhy a hazardy. Sekvenční logické sítě, popis chování: Mealyho a Moorův automat. Klopné obvody (D, T, R-S, J-K) a jejich vnitřní výstavba. Návrh synchronizovaných sekvenčních sítí se zadaným vnitřním kódem, jednoduché asynchronní sekvenční sítě. Syntéza logických sítí z větších modulů (multiplexor, dekodér a demultiplexor, paměti, programovatelná logická pole, hradlová pole). Návrh základních aritmetických obvodů a sítí a řídicích modulů, vč. mikroprogramovaných.

 

3.1. Podrobněji popsaná náplň predmětu Algoritmy a datové struktury

3.2. Podrobněji popsaná náplň předmětu Elektronické součástky

3.3. Podrobněji popsaná náplň předmětu Logické systémy

3.4. Podrobněji popsaná náplň předmětu Systémy, procesy a signály

3.5. Podrobněji popsaná náplň předmětu Teorie obvodů

 

4. Studijní plány na 1. stupni na oboru VTI

=====================================================================
Vysoké učení technické v Brně - Fakulta elektrotechniky a informatiky
=====================================================================

Akademický rok 1999/2000

S T U D I J N Í   P L Á N

Obor: IE1 - Magisterský a bakalářský studijní program: všechny obory

Přednáškové skupiny: 1A, 1B, 1C, 1D, 1E, 1F

1. stupeň

1. ročník

==============
Semestr: zimní
=====================================================================

    hod/týden zakon kre  povin     ús
kód před cvič čení  dity nost  sk  tav  Název předmětu
---------------------------------------------------------------------

FY1   2    3   zk    5     P       FYZ  Fyzika 1

LAG   2    2   kl    4     P       MAT  Lineární algebra a geometrie

MA1   3    4   zk    8     P       MAT  Matematická analýza 1

PP1   2    2   kl    4     P       MAT  Programování a užití počítačů 1

TDE   2    3   zk    5     P       ETE  Technická dokumentace a CAD

TVS   0    2   za    0     P       KUS  Tělesná výchova a sport

ZEL   2    2   kl    3     P       VEE  Základy elektrotechniky

MS1   0    2   za    2     D   T   MAT  Matematický seminář 1

**********************************************************************

Obor: VT1 - Magisterský a bakalářský studijní program

            Výpočetní technika a informatika

Přednáškové skupiny: 1E, 1F

1. stupeň

1. ročník

==============
Semestr: letní
========================================================================

    hod/týden zakon kre  povin     ús
kód před cvič čení  dity nost  sk  tav  Název předmětu
------------------------------------------------------------------------

AGR   2   2    zk    4     P       MAT  Algebry a grafy

APR   3   2    zk    5     P       IVT  Algoritmy a programování

FI2   2   3    zazk  5     P       FYZ  Fyzika 2 (pro VTI)

M2I   3   4    zk    8     P       MAT  Matematická analýza 2 (pro VTI)

TOI   3   4    zazk  8     P       TEE  Teorie obvodů

TVS   0   2    za    0     P       KUS  Tělesná výchova a sport

PRO   0   2    kl    2     V    P  IVT  Programovací seminář

EP1   0   2    kl    2     D    T  TEE  Experimentální praktikum 1

FYS   0   2    za    2     D    T  FYZ  Fyzikální seminář

GRE   0   2    kl    2     D    T  ETE  Grafické editory

MS2   0   2    za    2     D    T  MAT  Matematický seminář 2

ZML   0   2    za    2     D    T  FYZ  Základy měření v laboratoři

=====================================================================
Vysvětlivky:
            Povinnost: P - povinný, V - volitelný, D - doporučený
sk (skupina předmětů): T - technický, P - povinně
=====================================================================

*********************************************************************

=====================================================================
Vysoké učení technické v Brně - Fakulta elektrotechniky a informatiky
=====================================================================

Akademický rok 1999/2000

S T U D I J N Í   P L Á N

Obor: VT1 - Magisterský a bakalářský studijní program

            Výpočetní technika a informatika

Přednášková skupina: 2E

1. stupeň

2. ročník

==============
Semestr: zimní
====================================================================

    hod/týden zakon kre  povin      ús
kód před cvič čení  dity nost   sk  tav  Název předmětu
--------------------------------------------------------------------

ADS   3    3   zk    7     P        IVT  Algoritmy a datové struktury

ESY   3    3   zazk  7     P        MEL  Elektronické součástky

FI3   2    2   zazk  4     P        FYZ  Fyzika 3 (pro VTI)

LOG   2    2   zk    4     P        MAT  Matematická logika

PPS   3    2   zk    5     P        IVT  Projektování programových systémů

CTH   2    0   kl    2     D    T   TEE  Circuit theory

EP2   0    2   kl    2     D    T   TEE  Experimentální praktikum 2

PCF   0    2   za    2     D    T   FYZ  Počítače ve fyzice

PTF   0    2   za    2     D    T   FYZ  PC v technické fyzice

==============
Semestr: letní
====================================================================

    hod/týden zakon kre  povin      ús
kód před cvič čení  dity nost   sk  tav   Název předmětu
--------------------------------------------------------------------

LOS   3    2   zk    5     P        IVT  Logické systémy

NMP   3    3   zk    7     P        MAT  Numerická matematika a pravděpodobnost

OS1   3    2   zk    5     P        IVT  Operační systémy 1

SXC   3    3   zazk  7     P        BMI  Systémy, procesy a signály

EP2   0    2   kl    2     D    T   TEE  Experimentální praktikum 2

PTF   0    2   za    2     D    T   FYZ  PC v technické fyzice

ZEX   0    2   za    2     D    T   FYZ Základy experimentální práce

=====================================================================
Vysvětlivky:
            Povinnost: P - povinný, D - doporučený
sk (skupina předmětů): T - technický
=====================================================================

*********************************************************************

=====================================================================
Vysoké učení technické v Brně - Fakulta elektrotechniky a informatiky
=====================================================================

Akademický rok 1999/2000

S T U D I J N Í   P L Á N

Obor: VT1 - Magisterský a bakalářský studijní program

            Výpočetní technika a informatika

Přednášková skupina: 2F

1. stupeň

2. ročník

=================
Semestr: zimní
========================================================================

    hod/týden zakon kre  povin      ús
kód před cvič čení  dity nost   sk  tav  Název předmětu
------------------------------------------------------------------------

ESY   3    3   zazk   7    P        MEL  Elektronické součástky

FI3   2    2   zazk   4    P        FYZ  Fyzika 3 (pro VTI)

LOG   2    2   zk     4    P        MAT  Matematická logika

LOS   3    2   zk     5    P        IVT  Logické systémy

OS1   3    2   zk     5    P        IVT  Operační systémy 1

CTH   2    0   kl     2    D    T   TEE  Circuit theory

EP2   0    2   kl     2    D    T   TEE  Experimentální praktikum 2

PCF   0    2   za     2    D    T   FYZ  Počítače ve fyzice

PTF   0    2   za     2    D    T   FYZ  PC v technické fyzice

==============
Semestr: letní
========================================================================

    hod/týden zakon kre  povin      ús
kód před cvič čení  dity nost   sk  tav  Název předmětu
------------------------------------------------------------------------

ADS   3    3    zk   7    P         IVT  Algoritmy a datové struktury

NMP   3    3    zk   7    P         MAT  Numerická matematika a pravděpodobnost

PPS   3    2    zk   5    P         IVT  Projektování programových systémů

SXC   3    3    zazk 7    P         TKO  Systémy, procesy a signály

EP2   0    2    kl   2    D    T    TEE  Experimentální praktikum 2

PTF   0    2    za   2    D    T    FYZ  PC v technické fyzice

ZEX   0    2    za   2    D    T    FYZ Základy experimentální práce

========================================================================
Vysvětlivky:
            Povinnost: P - povinný, D - doporučený
sk (skupina předmětů): T - technický
========================================================================