A Web version (in Czech) of the

 

Vysoké učení technické v Brně

Fakulta elektrotechniky a informatiky

 

 

Studijní obor

Výpočetní technika a informatika

 

První stupeň

magisterského a bakalářského
studijního programu

a

souborná zkouška

 

Zpracoval: Ing. Miloš Eysselt, CSc.

1999, duben (vydání pro ak.r. 1999/2000)
2000, červenec (inovace pro ak.r. 2000/2001)

______________________________________________________________________

Tento informační materiál neprošel jazykovou úpravou.
Tento informační materiál je určen pro vnitřní využití.

C Miloš Eysselt, 1999, 2000

 

**********************************************************

 Obsah

1. Úvod

1.1. Kredity k uzavření 1. stupně

2. Anotace předmětů 1. stupně na oboru VTI

3. Tématické okruhy pro SZ na oboru VTI

(podkapitoly 3.1 (ADS), 3.2 (ESY), 3.3 (LOS), 3.4 (SXC) a 3.5 (TOI) naleznete také jednotlivě na osobní stránce autora)

4. Studijní plány na 1. stupni na oboru VTI

**********************************************************

 

1. Úvod

 

 

 

 

 


Obr. 1

 

 

 

 

 

Obr. 2

 

     Tento informační materiál je určen jednak pro studenty oboru VTI, a jednak pro bakaláře (držitele titulu "Bc.") z jakékoli vysoké školy, kteří projeví zájem o přijetí do navazujícího magisterského studijního programu (dále magisterské nadstavby) na oboru Výpočetní technika a informatika (VTI) na Fakultě elektrotechniky a informatiky (FEI) na Vysokém učení technickém (VUT) v Brně.

      Jak je názorně uvedeno na obr.1 a obr.2, magisterský studijní plán, a i bakalářský studijní plán, na oboru VTI tedy sleduje dvoustupňové schéma s navazujícím doktorským studijním plánem.

     První stupeň trvá nominálně 4 semestry, a je společný pro studenty v magisterském i bakalářském studijním programu na obor VTI. Pro studenty, kteří mají zájem dokončit studium s titulem "Ing.", je první stupeň zakončen soubornou zkouškou (SZ), při které se na oboru VTI diskutují poznatky ze základů výpočetní techniky, informatiky a elektrotechniky (algoritmy, datové struktury, programování, logické systémy, a teorie obvodů, signálů a systémů).

     Druhý stupeň magisterského studijního programu je plánován nominálně na 6 semestrů. Studenti si podle vlastního zájmu doplňují povinné předměty kombinací volitelných a doporučených předmětů tak, aby splnili kreditovou povinnost v jednotlivých kategoriích předmětů. Studijní plán na 2. stupni na oboru VTI je přehledně uveden například v informačním materiálu FEI "Eysselt, M.: Studijní obor VÝPOČETNÍ TECHNIKA A INFORMATIKA", který se každoročně vydává v aktualizovaném vydání, a lze ho v omezeném počtu získat na Ústavu informatiky a výpočetní techniky FEI VUT v Brně, nebo na veletrhu vysokých škol GAUDEAMUS, a je také k dispozici na WWW stránce autora http://www.fee.vutbr.cz/~eysselt.

     Do magisterské nadstavby, která je obsahově shodná se 2. stupněm magisterského studijního programu a studijního plánu, uchazeč - student postupuje na základě úspěšného složení přijímací zkoušky. Jako přijímací zkouška je využita instituce souborné zkoušky, kterou musí složit standardní studenti oboru VTI, pokud mají zájem pokračovat ve studiu na 2. stupni magisterského studijního programu. Tato skutečnost je pro uchazeče - bakaláře, kteří získali titul "Bc." na FEI VUT v Brně, a nebo na jiné vysoké škole, a nemohou se prokázat osvědčením o složení souborné zkoušky, názorně zobrazena na obr.3.

Obr.3

     Pro představu zájemců - bakalářů z jiných vysokých škol, kteří se rozhodnou studovat na oboru VTI na FEI VUT v Brně, a nemohou se prokázat osvědčením o složení SZ, jsou v další části tohoto informačního materiálu uvedeny orientační anotace všech předmětů, jejichž úspěšné uzavření se u studentů na oboru VTI na FEI VUT v Brně kontroluje před tím, než studenti mohou přistoupit k SZ, a také přehled základních tématických okruhů, které se diskutují u SZ, a pro představu, jak jednotlivé předměty na sebe ve studijním plánu 1. stupně navazují, jsou připojeny studijní plány v 1. a 2. ročníku 1. stupně na oboru VTI v ak.r. 2000/2001, jejichž skladba a náplň se předpokládá (samozřejmě v průběžně inovované podobě) i v dalších akademických rocích.

1.1. Kredity k uzavření 1. stupně

Předepsaná kreditová skladba pro jednotlivé obory na 1. stupni studia:

  obor VTI ostatní obory
povinné předměty 110 - 113 *) 114
povinně volitelné předměty jmen. 2 jmen. 2
doporučené technické předměty +
+ "až 2 za TV? nebo TVS" ve 2.r.1.ST.-4.r.1.ST.
min. 6 - 3 min. 2
doporučené všeobecně vzdělávací předměty jmen. 2 jmen. 2
celkem pro úspěšné absolvování min. 120 min. 120

*) Počet "povinných kreditů" je závislý na změnách ve studijních plánech od ak.r.1997/1998 do ak.r.2000/2001.

 

2. Anotace předmětů 1. stupně na oboru VTI

Poznámka 1:  Autor se omlouvá, že se mu nepodařilo odstranit všechny nespisovné ("slangové") výrazy.

Poznámka 2: Další informace ke všem předmětům naleznete třeba i na grafickém informačním servru VUT "GIS: http://gis.ro.vutbr.cz", nebo na WWW stránkách garantujících ústavů na URL http://www.fee.vutbr.cz/"ústav".

Poznámka 3: V tomto informačním materiálu nejsou uvedeny všeobecně vzdělávací předměty, a také další předměty, které studenti mohou zapisovat a studovat na 1. stupni, protože tyto předměty netvoří přímou znalostní prerekvizitu pro soubornou zkoušku.

ADS Algoritmy a datové struktury
        Tvorba dokázaných algoritmů (Dijkstra). Dynamické přidělování paměti. Dynamické datové soubory (ADT), ADT a jejich dynamická implementace. Vyhledávání: přehled algoritmů, jejich analýza a hodnocení. Řazení s náhodným přístupem, sekvenční řazení: přehled algoritmů, jejich analýza a hodnocení. Textové algoritmy, vyhledávání v textových řetězcích. Grafové algoritmy. Implementace pokročilých ATD. Dynamické programování.
Garant: Prof. Ing. Jan M. Honzík, CSc., ING-PAED IGIP (UIVT)

AGR Algebry a grafy
         Binární relace a zobrazení. Algebraické struktury. Pojem algebry. Svazy, zejména distributivní a Boolovy. Grafy a jejich reprezentace. Izomorfismus grafů. Orientované grafy, modely sítí. Petriho sítě. Vybrané aplikace.
Garant: RNDr. Martin Kovár, Ph.D. (UMAT)

APR Algoritmy a programování
        Algoritmy a datové struktury, úvod. Řídicí a datové struktury programovacích jazyků. Složitost a vyčíslitelnost algoritmů. Dokazování algoritmů a verifikace programů. Klasifikace algoritmů, ilustrační příklady. Syntaktická a sémantická specifikace abstraktních datových typů (ADT). Základy ADT a jejich statická implementace. Základní typy algoritmů pro řazení, vyhledávání, numerické výpočty aj. Základy "softwarového" inženýrství, ladění programů a dokumentace.
Garant: RNDr. Jitka Kreslíková, CSc. (UIVT)

ESY Elektronické součástky
       Základy fyziky polovodičů. Přechod PN. Polovodičová dioda. Vlastnosti a použití diod. Bipolární tranzistor. Tranzistor řízený polem. Vlastnosti a příklady použití tranzistorů. Spínací prvky. Integrované obvody. Optoelektronické prvky. Technologie výroby součástek. Vakuové a zobrazovací prvky. Pasivní elektronické součástky.
Garant: Prof. Ing. Jaromír Brzobohatý, CSc. (UMEL)

FI2 Fyzika 2
      Elektrostatické pole nábojů. Gaussova věta. Pole v dielektriku. Elektrický proud. Práce a výkon proudu. Rovnice kontinuity. Stacionární magnetické pole. Silové působení na elektrický proud. Ampérův zákon celkového proudu. Magnetické pole v látkách. Elektromagnetická indukce. Maxwellovy rovnice. Termodynamika a statistická fyzika: teplotní roztažnost a rozpínavost, kinetická teorie plynů termodynamika, vedení tepla.
Garant: Doc. RNDr. Pavel Hruška, CSc. (UFYZ)

FI3 Fyzika 3
      Vlnění. Vlnová rovnice. Fázová a grupová rychlost. Elektromagnetické vlny. Optika. Základy vláknové optiky. Polarizace, interference a difrakce. Holografie. Kvantový charakter záření. Vlnové vlastnosti částic. Schrödingerova rovnice. Elektronový obal atomu. Spontánní a stimulovaná emise. Lasery. Boltzmannova statistika, kvantové statistiky. Záření černého tělesa, zákony: Planckův, Stefanův-Boltzmannův, Wienův. Základy fyziky pevných látek. Energetické pásy. Kovy, izolanty, polovodiče.
Garant: Doc. RNDr. Pavel Hruška, CSc. (UFYZ)

FY1 Fyzika 1
       Úvod do studia fyziky, fyzikální veličiny, soustava SI. Základy vektorového počtu pro fyziku. Mechanika: kinematika a dynamika hmotného bodu a tuhého tělesa. Aplikace základních zákonů mechaniky. Kmity: harmonický kmitavý pohyb, tlumený a vynucený kmitavý pohyb. Resonance a její využití.
Garant: RNDr. Pavel Dobis, CSc. (UFYZ)

LAG - Lineární algebra a geometrie
        Mnohočleny. Matice a determinanty. Soustavy lineárních rovnic. Vektorové prostory. Skalární součin. Afinní a eukleidovský prostor. Vektorový počet v E3. Analytická geometrie.
Garant: RNDr. Anežka Haluzíková, CSc. (UMAT)

LOS Logické systémy
        Logický systém, logický obvod, logická funkce. Reprezentace logických funkcí. Minimalizace výrazů pro třístupňové logické sítě s jedním a více výstupy. Rozklady boolovských funkcí. Kombinační logické členy, obvody, moduly. Moduly MSI: MX, DC/DMX, ROM, RWM, hradlová pole, PLA, PAL. Paměťové prvky: klopné obvody D, T, R-S, R, S, J-K, registry, čítače. Syntéza synchronizovaných sekvenčních sítí. Operační část číslicových systémů, aritmetické obvody. Řídicí část číslicových systémů, řadiče s pevnou logikou a mikroprogramované. Asynchronní sekvenční logické sítě.
Garant: Ing. Miloš Eysselt, CSc., ING-PAED IGIP (UIVT)

M2I Matematická analýza 2 (pro VTI)
       Diferenciální počet funkcí více proměnných. Integrální počet funkcí více proměnných. Diferenciální rovnice. Funkce komplexní proměnné.
Garant: RNDr. Vlasta Krupková, CSc. (UMAT)

MA1 Matematická analýza 1
        Základní pojmy metematické logiky a teorie množin. Vektorová a komplexní funkce reálného argumentu. Diferenciální a integrální počet funkce jedné reálné proměnné. Aplikace: řešení praktických úloh v počítačové laboratoři..
Garant: Doc. RNDr. Jaroslav Bayer, CSc. (UMAT)

NMP - Numerická matematika a pravděpodobnost
         Pravděpodobnost. Operace s jevy, definice pravděpodobnosti, nezávislost, věta o úplné pravděpodobnosti. Náhodná veličina, momentové a nemomentové charakteristiky. Nejužívanější diskrétní a spojité rozložení, zákon velkých čísel, limitní věty.
Garant: Doc. RNDr. Josef Zapletal, CSc. (UMAT)

OS1 Operační systémy 1
       Operační systémy obecně: architektura operačního systému, klasifikace operačních systémů. Operační systém UNIX: jádro, volání služeb jádra, textové a grafické uživatelské rozhraní, příkazový jazyk. Základní principy implementace systému, správa procesů, správa paměti, systém ovládání souborů. Základy správy systému. Koncepce síťových propojení. Základní pojmy z bezpečnosti operačních systémů.
Garant: Dr. Ing. Petr Peringer (UIVT)

PP1 Programování a užití počítačů 1
       Základní oblasti aplikací výpočetní techniky. Úvod do operačních systémů (MS-DOS, UNIX, MS-WINDOWS), počítačové sítě, databázové systémy, tabulkové kalkulátory, textové editory, nadstavby příkazových procesorů. Základy technického vybavení počítačů, V/V zařízení, IBM-PC. Praktická cvičení a příklady.
Garant: Prof. Ing. Jan M. Honzík, CSc., ING-PAED IGIP (UIVT)

PPS Projektování programových systémů
       Pojem "softwarové inženýrství". Životní cyklus programového díla a paradigmata "softwarového" inženýrství. Úvod do inženýrství systémů založených na počítačích. Specifikace požadavků na systém. Základní pojmy objektové orientace. Nástroje a modelovací techniky objektově orientované analýzy, jazyk UML. Metodiky objektově orientované analýzy. Nástroje a modelovací techniky strukturované analýzy. Metodiky strukturované analýzy. Návrh programového vybavení. Metody zajištění kvality programů. Údržba programů.
Garant: Doc. Ing. Jaroslav Zendulka, CSc. (UIVT)

PRO Programovací seminář
        Předmět je zaměřen na upevnění znalostí praktického programování v jazyce Pascal. Výuka probíhá formou řešení individuálních projektů podporovaných konzultacemi. Projekty jsou zadávány z oblastí základních programových konstrukcí a nejběžnějších algoritmů realizovaných v jazyce Pascal: výpočty, maticový počet, operace se seznamy, řazení a ostatní obecně používané algoritmy.
Garant: RNDr. Jitka Kreslíková, CSc. (UIVT)

SXC Systémy, procesy a signály
        Signály se spojitým časem, spektra. Systémy se spojitým časem, vnitřní a vnější popis, impulsní charakteristika, konvoluce, přenosová funkce, frekvenční charakteristika, stabilita. Signály s diskrétním časem, vzorkování a rekonstrukce, spektrum, DFT. Systémy s diskrétním časem, vnitřní a vnější popis, impulsní charakteristika, diskrétní konvoluce, FIR a IIR systémy, přenosové funkce, frekvenční charakteristiky, stabilita, vlivy kvantování. Náhodné signály a procesy. Úvod do teorie informace.
Garant: Prof. Ing. Jiří Jan, CSc. (UBMI)

TDE Technická dokumentace a CAD
        Předmět seznamuje s druhy, způsoby zpracování a normalizací dokumentů (ČSN-ISO) v inženýrské praxi s důrazem na zpracování grafických dokumentů s využitím prostředků CAD (elektrotechnická schémata, výkresová dokumentace, diagramy). Součástí předmětu jsou praktická cvičení ve zpracování různých druhů dokumentů klasickým způsobem i s využitím počítačové podpory (AutoCAD v.14).
Garant: Prof. Ing. Pavel Procházka, CSc. (UETE)

TOI Teorie obvodů
       Úvod do teorie obvodů s obecnými průběhy veličin. Metody řešení lineárních obvodů v ustáleném stejnosměrném stavu. Ustálený harmonický stav v lineárních elektrických obvodech. Analýza nelineárních elektrických obvodů v ustáleném stavu. Rovnice, náhradní schémata, imitační a přenosové funkce dvojbranů. Přechodné děje v lineárních obvodech. Analýza přechodných dějů v nelineárních obvodech. Homogenní vedení. Přechodné děje na homogenním vedení.
Garant: Doc. Ing. Milan Murina, CSc. (UTEE)

TVS, TV? Tělesná výchova a sport a předměty sportovních specializací
        Sportovní aktivity studentů FEI jsou součástí komplexu fyzických, zdravotních, duchovních a společenských aktivit, které vytvářejí osobní profil inženýra a patří nezastupitelně ke studijním programům a studentskému životu studentů FEI. Ústav kultury a sportu umožňuje studentům zapojení se do tělovýchovných aktivit podle vlastního výběru v předmětech sportovních specializací.
Garant: pedagog z UKUS podle zvoleného sportu (UKUS)

VPM - Vybrané partie z matematiky
         Integrální počet z komplexní proměnné. Fourierova a Laplace transformace. Výroková logika, ohodnocení formulí, dokazatelnost, bezespornost a úplnost. Predikátová logika, sémantika predikátové logiky.
Garant: RNDr. Svatopluk Švarc, CSc. (UMAT)

ZEL Základy elektrotechniky
        Informace a informatika. Organizace VUT a FEI. Obecná přeměna elektrické energie. Nekonvenční zdroje elektrické energie. Elektřina jako nebezpečné zboží. Výroba a rozvod elektrické energie. Elektromechanická přeměna energie. Elektrické pohony a výkonová elektronika. Elektromagnetická kompatibilita. školení a přezkoušení z bezpečnostních předpisů podle vyhlášky č.50/1978 Sb. zabezpečuje UTEE. Cílem je kvalifikační stupeň "pracovník poučený", který je nutný pro výuku na 1. stupni studia.
Garant: Doc. Ing. Čestmír Ondrůšek, CSc. (UVEE)

 

3. Tématické okruhy pro SZ na oboru VTI

     Při souborné zkoušce se zkoumá, jak student porozuměl studijní látce na 1. stupni, jak dokáže srovnávat a porovnávat jevy, jak dokáže o jevech odborně diskutovat, apod. Stěžejní položky, které jsou předmětem SZ, jsou odvozeny od těchto nosných témat:
   * lineární a nelineární soustavy se soustředěnými a rozprostřenými parametry,
   * spojité a diskrétní systémy,
   * programové a technické vybavení číslicových systémů,

což je odvozeno od náplně předmětů ADS, APR, LOS, PRO, SXC a TOI, a částečně také od ESY, za podpory veškerých informací sdělených ve všech předmětech "matematiky" a "fyziky".

     Podrobnější rozvedení tématických okruhů následuje:

     Lineární spojité obvody a systémy:
     Deterministické signály a náhodné procesy. Fourierova řada. Fourierova transformace. Pasivní a aktivní prvky v lineárních spojitých obvodech. Princip činnosti, matematický popis.
     Metody analýzy lineárních obvodů v ustálením ss stavu. Metody analýzy lineárních obvodů v přechodném stavu za nulových i nenulových počátečních podmínek, přirozená odezva, partikulární integrál, Laplaceova transformace, impulsová a přechodná charakteristika, konvoluční integrál, stabilita.
     Některé obecné principy: superpozice, reciprocita, dualita. Různé způsoby charakterizace lineárního obvodu jako přenosového členu (dvojbranu) a jejich vzájemný vztah:
     - kmitočtová charakteristika,
     - modulová a argumentová,
     - impulsová a přechodná charakteristika.

     Nelineární obvody a systémy:
     Zvláštnosti ve srovnání s lineárními obvody. Parazitní nelinearita, funkční nelinearita. Operace se signály, které lineární obvody neumožňovaly: usměrňování, násobení kmitočtu, modulace, směšování, generování kmitů se stabilizovanou amplitudou.
     Principy, základní charakteristiky a parametry polovodičových prvků: přechod PN, dioda (různé varianty), bipolární tranzistor, tranzistor řízený elektrickým polem, spínací prvky.
     Zvláštnosti analýzy nelineárních obvodů a soustav. Grafické způsoby řešení. Aproximace charakteristik.

     Diskrétní procesy a signály a systémy:
     Vzorkování a rekonstrukce signálu. Interpretace v časové a kmitočtové oblasti. Diskrétní Fourierova transformace, Z-transformace. Lineární diskrétní systémy: impulsní charakteristika, kmitočtová charakteristika. Základní pojmy z teorie informace (entropie, informační kapacita kanálu).

     Programové vybavení číslicových systémů:
     Vlastnosti programovacího jazyka Pascal, řídicí a datové struktury, procedury a funkce. Abstraktní datové typy a struktury, jejich specifikace a implementace. Dynamické přidělování paměti. Vyhledávání ve vyhledávacích tabulkách. Vyhledávání v textu. Řazení, základní pojmy, časová a paměťová složitost. Řazení s náhodným a sekvenčním přístupem. Rekurze, princip rekurze, rekurzivní algoritmy, algoritmy s návratem.

     Technické vybavení číslicových systémů:
     Logické funkce, úplný soubor logických funkcí. Modely logických funkcí. Boolova algebra, zjednodušování boolovských výrazů. Rozdělení logických sítí. Syntéza logických sítí z jednoduchých logických obvodů (SSI), logické sítě s NANDy a s NORy. Souběhy a hazardy. Sekvenční logické sítě, popis chování: Mealyho a Moorův automat. Klopné obvody (D, T, R-S, J-K) a jejich vnitřní výstavba. Návrh synchronizovaných sekvenčních sítí se zadaným vnitřním kódem, jednoduché asynchronní sekvenční sítě. Syntéza logických sítí z větších modulů (multiplexor, dekodér a demultiplexor, paměti, programovatelná logická pole, hradlová pole). Návrh základních aritmetických obvodů a sítí a řídicích modulů, vč. mikroprogramovaných.

 

3.1. Podrobněji popsaná náplň predmětu Algoritmy a datové struktury

3.2. Podrobněji popsaná náplň předmětu Elektronické součástky

3.3. Podrobněji popsaná náplň předmětu Logické systémy

3.4. Podrobněji popsaná náplň předmětu Systémy, procesy a signály

3.5. Podrobněji popsaná náplň předmětu Teorie obvodů

 

4. Studijní plány na 1. stupni na oboru VTI

=====================================================================
Vysoké učení technické v Brně - Fakulta elektrotechniky a informatiky
=====================================================================

Akademický rok 2000/2001

S T U D I J N Í   P L Á N

Program: Magisterský a bakalářský studijní program

   Obor: IE1: všechny obory

Přednáškové skupiny: 1A, 1B, 1C, 1D, 1E, 1F

1. stupeň
1. ročník

==============
Semestr: zimní
=====================================================================
    hod/týden
kód           zakon kre  povin     ús
    před cvič čení  dity nost  sk  tav   Název předmětu
---------------------------------------------------------------------

FY1   2    3   zk    5     P       FYZ  Fyzika 1
LAG   2    2   kl    4     P       MAT  Lineární algebra a geometrie
MA1   3    4   zk    8     P       MAT  Matematická analýza 1
PP1   2    2   kl    4     P       MAT  Programování a užití počítačů 1
TDE   2    3   zk    5     P       ETE  Technická dokumentace a CAD
TVS   0    2   za    0     P       KUS  Tělesná výchova a sport
ZEL   2    2   kl    3     P       VEE  Základy elektrotechniky
MS1   0    2   za    2     D   T   MAT  Matematický seminář 1

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Program: Magisterský a bakalářský studijní program

   Obor: VT1 - Výpočetní technika a informatika

Přednáškové skupiny: 1E, 1F

1. stupeň
1. ročník

==============
Semestr: letní
=====================================================================
    hod/týden
kód           zakon kre  povin     ús
    před cvič čení  dity nost  sk  tav  Název předmětu
---------------------------------------------------------------------

AGR   2   2    zk    4     P       MAT  Algebry a grafy
APR   3   2    zk    5     P       IVT  Algoritmy a programování
FI2   2   3    zazk  5     P       FYZ  Fyzika 2 (pro VTI)
M2I   3   4    zk    8     P       MAT  Matematická analýza 2 (pro VTI)
TOI   3   4    zazk  8     P       TEE  Teorie obvodů
TVS   0   2    za    0     P       KUS  Tělesná výchova a sport
PRO   0   2    kl    2     V   P   IVT  Programovací seminář
EP1   0   2    kl    2     D   T   TEE  Experimentální praktikum 1
FYS   0   2    za    2     D   T   FYZ  Fyzikální seminář
GS1   0   2    kl    2     D   T   ETE  Grafické systémy 1
MS2   0   2    za    2     D   T   MAT  Matematický seminář 2
ZML   0   2    za    2     D   T   FYZ  Základy měření v laboratoři

=====================================================================
Vysvětlivky:
              povinnost: P - povinný, V - volitelný, D - doporučený
  sk (skupina předmětů): T - technický, P - povinně
=====================================================================

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

=====================================================================
Vysoké učení technické v Brně - Fakulta elektrotechniky a informatiky
=====================================================================

Akademický rok 2000/2001

S T U D I J N Í   P L Á N

Program: Magisterský a bakalářský studijní program

   Obor: VT1 - Výpočetní technika a informatika

Přednášková skupina: 2E

1. stupeň
2. ročník

==============
Semestr: zimní
=====================================================================
    hod/týden
kód           zakon kre  povin     ús
    před cvič čení  dity nost  sk  tav   Název předmětu
---------------------------------------------------------------------

ADS   3    3   zk    7     P       IVT  Algoritmy a datové struktury
ESY   3    3   zazk  7     P       MEL  Elektronické součástky
FI3   2    2   zazk  4     P       FYZ  Fyzika 3 (pro VTI)
PPS   3    2   zk    5     P       IVT  Projektování programových systémů
VPM   3    3   zk    7     P       MAT  Vybrané partie z matematiky
CTH   2    0   kl    2     D   T   TEE  Circuit theory
EP2   0    2   kl    2     D   T   TEE  Experimentální praktikum 2
PCF   0    2   za    2     D   T   FYZ  Počítače ve fyzice
PTF   0    2   za    2     D   T   FYZ  PC v technické fyzice
TVS   0    2   za    1     D   V   KUS  Tělesná výchova a sport
TV?   0    2   za    1     D   V   KUS  Předmět sportovní specializace

==============
Semestr: letní
=====================================================================
    hod/týden
kód           zakon kre  povin     ús
    před cvič čení  dity nost  sk  tav  Název předmětu
---------------------------------------------------------------------

LOS   3    2   zk    5     P       IVT  Logické systémy
NMP   3    3   zk    7     P       MAT  Numerická matematika a pravděpodobnost
OS1   3    2   zk    5     P       IVT  Operační systémy 1
SXC   3    3   zazk  7     P       BMI  Systémy, procesy a signály
EP2   0    2   kl    2     D   T   TEE  Experimentální praktikum 2
PTF   0    2   za    2     D   T   FYZ  PC v technické fyzice
TVS   0    2   za    1     D   V   KUS  Tělesná výchova a sport
TV?   0    2   za    1     D   V   KUS  Předmět sportovní specializace
ZEX   0    2   za    2     D   T   FYZ  Základy experimentální práce

=====================================================================
Vysvětlivky:
              povinnost: P - povinný, D - doporučený
  sk (skupina předmětů): T - technický
                         V - všeobecně vzdělávací
=====================================================================

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

=====================================================================
Vysoké učení technické v Brně - Fakulta elektrotechniky a informatiky
=====================================================================

Akademický rok 2000/2001

S T U D I J N Í   P L Á N

Program: Magisterský a bakalářský studijní program

   Obor: VT1 - Výpočetní technika a informatika

Přednášková skupina: 2F

1. stupeň
2. ročník

==============
Semestr: zimní
=====================================================================
   hod/týden
kód           zakon kre  povin     ús
    před cvič čení  dity nost  sk  tav  Název předmětu
---------------------------------------------------------------------

ESY   3    3   zazk   7    P       MEL  Elektronické součástky
FI3   2    2   zazk   4    P       FYZ  Fyzika 3 (pro VTI)
LOS   3    2   zk     5    P       IVT  Logické systémy
OS1   3    2   zk     5    P       IVT  Operační systémy 1
VPM   3    3   zk     7    P       MAT  Vybrané partie z matematiky
CTH   2    0   kl     2    D   T   TEE  Circuit theory
EP2   0    2   kl     2    D   T   TEE  Experimentální praktikum 2
PCF   0    2   za     2    D   T   FYZ  Počítače ve fyzice
PTF   0    2   za     2    D   T   FYZ  PC v technické fyzice
TVS   0    2   za     1    D   V   KUS  Tělesná výchova a sport
TV?   0    2   za     1    D   V   KUS  Předmět sportovní specializace

==============
Semestr: letní
=====================================================================
    hod/týden
kód           zakon kre  povin     ús
    před cvič čení  dity nost  sk  tav  Název předmětu
---------------------------------------------------------------------

ADS   3    3    zk   7    P        IVT  Algoritmy a datové struktury
NMP   3    3    zk   7    P        MAT  Numerická matematika a pravděpodobnost
PPS   3    2    zk   5    P        IVT  Projektování programových systémů
SXC   3    3    zazk 7    P        TKO  Systémy, procesy a signály
EP2   0    2    kl   2    D    T   TEE  Experimentální praktikum 2
PTF   0    2    za   2    D    T   FYZ  PC v technické fyzice
TVS   0    2    za   1    D    V   KUS  Tělesná výchova a sport
TV?   0    2    za   1    D    V   KUS  Předmět sportovní specializace
ZEX   0    2    za   2    D    T   FYZ  Základy experimentální práce

=====================================================================
Vysvětlivky:
              povinnost: P - povinný, D - doporučený
  sk (skupina předmětů): T - technický
                         V - všeobecně vzdělávací
=====================================================================